Home » Tag Archives: награди

Tag Archives: награди

Clio Awards ги повикува креативците за го заземат своето место во историјата на огласувањето

Јубилејното 60-то издание на Clio Awards е отворено за пријави Едни од најпознатите награди во светот на креативните индустрии, кои ги препознаваат иновативноста и креативната извонредност во рекламирањето, дизајнот и комуникацијата, Clio Awards оваа година ја слават својата 60-годишнина. Шест децении, овие награди се сведоци на најпрепознатливите кампањи и најкреативни ... Read More »

Дизајнот на хрватското маслиново масло Chiavalon меѓу најдобрите во светот

Порталот Packaging of the World го стави дизајнот на пакувањето на маслиновото масло Chiavalon, дело на агенцијата Bruketa&Žinić&Gray, меѓу најдобро дизајнирани амбалажи на годината Во изминатите десет години од своето постоење Packaging od the World прерасна во еден од водечките светски блогови посветени на дизајнот на пакувањата, а проектите кои ги ... Read More »

Ford Focus со 12 награди и продадени над 42.000 возила за шест месеци

Две титули Автомобил на годината и 10 победи во различни категории доби комплетно новиот и технолошки компетентен Ford Focus, откако во Европа почна со продажба минатото лето. Витрините на новиот Ford Focus многу бргу се полни со трофеи. Во првите шест месеци до ноември минатата година, Ford продаде 42.100 Focus ... Read More »

Прогласени победниците на Epica Awards 2018

На синоќешната наградна церемонија во Амстердам, Холандија, беа прогласени овогодишните победници на Epica Awards, единствениот меѓународен креативен фестивал во кој главниот збор го имаат новинарите од специјализираните медиуми за маркетинг, дизајн и адвертајзинг. За најдобра агенција на годината беше прогласена Forsman & Bodenfors, а за најдобра агенциска мрежа – McCann ... Read More »

Доделени наградите #kaktus2018!

Idea Is Nothing Without Execution Маркетинг мрежа синоќа ги награди организациите, компаниите, институциите и агенциите за најквалитетните и најпрофесионалните поединечни и интегрирани кампањи, на четвртиот по ред национален фестивал на интегрирани комуникацији во Србија, KAKTUS 2018. За наградите оваа година, се натпреваруваа дури 132 проекти, што претставува раст од 6,5% ... Read More »

Coca-Cola и mts на фестивалот Кактус освоија награди во престижни категории

Кампањите “The Red Thread” и “Свет кој сеуште не сте го запознале” освоија награди на четвртиот по ред Фестивал на интегрирани комуникации – КAКTUS 2018. Кампањите “The Red Thread“, која за компанијата Кока Кола ја реализираа агенциите McCann Белград и UM Белград  и ” Свет кој сеуште не сте го ... Read More »

Објавени финалистите за Epica Awards

Креативниот фестивал Epica Awards го објави потесниот избор на кампањи за овогодишното натпреварување. Финалистите ќе бидат оценувани од страна на експертско жири помеѓу 12 и 14 ноември. Добитниците на златни и Grand Prix награди ќе бидат објавени за време на свечената церемонија која ќе се одржи на 15 ноември во ... Read More »

Кампањата “Не чекај, чекирај“ освои сребро и бронза на фестивалот Golden Drum

На 25 јубилејен фестивал Golden Drum во Порторож, кампањата #CheckIt, е наградена со бронзена награда (во категоријата специјални награди) и сребрена награда (во категоријата Activation). Кампањата е реализирана во соработка на агенциите Publicis, Olaf & McAteer, Starcom и TAQOO, за клиентот Авон Србија. Лансирана по повод Националниот ден на борба ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365