Home » Tag Archives: настани

Tag Archives: настани

Запознајте се со ‘’Upstanders’’- првиот оригинален медиумски серијал со приказни на Starbucks

Upstanders креира позитивна промена во Америка! Станува збор за првата медиумска  кампања на Starbucks креирана со соработката на незиниот CEO Howard Schultz и Rajiv Chandrasekaran – SVP и извршен продуцент за социјална медиумска кампања на компанијата. Оваа кампања,  креирана  низ серијал од 10 приказни,  има за цел да ги инспирира ... Read More »

“FEEL IT DIGITAL” во недела во Концепт 37

Во недела, 26 јуни во арт-кафулето Концепт 37 во Скопје, со почеток од 19 часот ќе се отвори уметничката изложба “Feel It Digital” на уметникот Giga Kobidze’s од Тбилиси, Грузија. Изложбата е овозможена од интернационалната компанија за развој на софтвери Сингулар и кафулето Концепт 37. Гига е мултидисциплинарен талентиран креативец, специјализиран ... Read More »

La Féerie – “Сценаристи“ за Вашиот совршен настан!

Веќе е 07:00 часот и алармот почна да звони. Се будите. Остануваат уште неколку часа до настанот кој го чекавте толку време, настанот на кој не смее да има ниту една фалинка – кој мора да биде совршен и беспрекорен, сите да уживаат и Вие да бидете среќни. Ова е ... Read More »

На 10-ти јуни ќе се оддржи првата конференција за евент индустријата кај нас

Showtime е името на првата конференција за евент индустријата кај нас која ќе се оддржи на 10-ти Јуни годинава во Скопје. Showtime е целодневен настан дизајниран да привлече професионалци од евент индустријата со различни позадини, а ќе ги соедини маркетинг и евент професионалците и ентузијастите и ќе им овозможи платформа за ... Read More »

Започна со работа центарот за дизајн и иновации – Јавна соба

Почнувајќи од вчера, официјално започнува со работа центарот за дизајн и иновации – Јавна соба. Овој урбан и иновативен простор кој бара и нуди слобода и ум, креативност и оргиналнoст, домаќините метафорички го нарекоа: “Берлин во Скопје”. Токму овој нов и современ простор се очекува да биде лулка на креативните индустрии ... Read More »

Три регионални маркетинг/ПР настани кои треба да ги посетите оваа есен

Пред две недели заврши најголемиот регионален комуникациски собир Weekend Media Festival, кој традиционално и овојпат се одржа во Ровињ, Хрватска. Среќни сме што можеме да заклучиме дека овогодинешното одлично издание беше збогатено и со голем број на посетители од Македонија, можеби најмногу во последниве неколку години откако активно како Маркетинг365 ... Read More »

Александра Дилевска и Коста Петров дел од 11-тото Бизнис Кафе

Новото, 11-то по ред Бизнис кафе Македонија, кое ќе се одржи на 02.07. 2015 година од 18:30 часот во “Хотел Русија“ уште еднаш ни носи ексклузивни гости кои со посетителите ќе ги споделат своите најважни моменти во нивните досегашни кариери, најголемите предизвици со кои се соочиле и нивниот поглед за тоа што е ... Read More »

“Драма во такси” во финалето на Њујоршкиот адвертајзинг фестивал

Кампањата “Драма во такси“ на агенцијата McCann Белград влезе во финалето на еден од најпрестижните адвертајзинг фестивали кој се одржува во Њујорк. “Драма во такси“ е единствена кампања од регионот на бивша Југославија која е пласирана во финалето на овој фестивал, обезбедувајќи си место во категоријата Социјални медиуми и вирален ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365