Home » Tag Archives: најдобри реклами

Tag Archives: најдобри реклами

Најдобрите реклами на Супербол по избор од креативните директори на I&F Group

Како дел од рекламниот блок за време на Супербол, некои реклами се истакнаа и издвоија. Погледнете го изборот на најдобрите реклами според мислењето на креативните директори на агенциите McCann во рамките на I&F Група, заедно со кратко објаснување на нивниот избор. Амела Барлов, арт директор, McCann Сараево “Michelob ULTRA – ... Read More »

Топ 5 реклами на Супер Боул 2018

Магазинот Adweek издвои пет најдобри реклами кои се прикажани на овогодишниот Супер Боул. 5) NFL “Touchdown Celebrations to Come” Агенција: Grey New York 4) Tourism Australia “Dundee” Агенција: Droga5 3) Doritos/Mountain Dew “Doritos Blaze vs. Mtn Dew Ice” Агенција: Goodby Silverstein & Partners 2) Amazon “Alexa Lost Her Voice” Агенција: ... Read More »

Објавен Gunn Report за 2014 година

The Gunn Report, извештајот кој ги презентира најнаградените проекти и агенции во адвертајзинг индустријата секоја година (почнувајќи уште од 1999-тата) го објави извештајоt за 2014 година кој ја претставува ефикасноста на огласувањето во целиот свет  за периодот од 1 јануари до 31 декември минатата година. Извештајот се темели на резултатите ... Read More »

Најдобрите 10 реклами за 2014 година според AdWeek

Адвертајзинг магазинот AdWeek го објави својот избор на најдобрите 10 реклами за 2014 година. Погледнете ги во продолжение и во коментар испратете ни линк од Вашата топ реклама за 2014 година која Ви остави најсилен впечаток па да направиме и една листа на најдобри реклами според читателите на М365 :) Уживајте ... Read More »

Најдобрите 5 Супер Бол реклами EVER

Во Недела, 2 Февруари, се игра големото Супер Бол финале каде годинава ќе се пресметаат екипите на Seattle Seahawks и Denver Broncos. Спортски настан кој години наназад го чува епитетот “Најгледан на ТВ“. И ако за повеќето луѓе ова ќе биде вистинско спортско уживање во оваа игра (за чудо и во Македонија ... Read More »

AdWeek ги избра “Најдобрите 10 реклами за 2013“

Мега-популарниот адвертајзинг портал AdWeek, објави листа на 10-те најдобри реклами кои ја одбележаат 2013 година. Највисокото место на пиедесталот според AdWeek го заслужуваат Ogilvy & Mather (Brazil) со нивната реклама за Dove. Втора најдобра реклама за 2013 според AdWeek  е рекламата на The Richards Group (Dallas) за клиентот RAM. Третото ... Read More »

Историјата продолжува !

Пред извесен период си дадов за задача да ги проучувам некои од најголемите светски принт и видео реклами кои го одбележаа 20 век и деценијата после тоа. Забележително беше тоа што голем процент од најдобрите реклами според многумина (јас ја проучував листата на Advertising Age) се однесуваат на брендови пиво. Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365