Home » Tag Archives: нова реклама

Tag Archives: нова реклама

Сѐ е ГОЛЕМО во новата реклама на Apple за iPhone XS

Како дел од адвертајзинг кампањата за новиот iPhone XS, Apple објави нова реклама во која сѐ е големо – големи луѓе, големи мачки, големи колачиња и големо сѐ останато – исто како и новиот телефон кој го има најголемиот дисплеј во историјата на iPhone производите. Концептот за рекламата доаѓа и ... Read More »

Горско пиво со нов изглед и нов ТВ спот

Под мотото „Твое пиво, твој начин“, „Пивара Скопје“ официјално го пушти во продажба „Горско пиво“ во ново пакување и со збогатен вкус.  Од  компанијата велат дека со пуштањето на пазарот на збогатеното „Горско пиво“ всушност заокружуваат еден подолг технолошки процес, чија главна цел беше да се одговори на потребите на ... Read More »

“Биди тоа што сакаш и остани верен на себе!“ – нова реклама за СКОПСКО Smooth

Пивара Скопје ја претстави новата реклама за својот бренд Скопско Smooth која ја работеше во соработка со агенција Публицис и продукцијата Mozaik, под режисерската палка на Ѓорѓе Марковиќ. Спотот ја следи динамичната мелодија од песната “Дете“ на Д`Далтонс. “Играј по правила, бричи се редовно, седи мирен, омажи се веќе, биди ко ... Read More »

Нова реклама на Вип по повод 10 години постоење на македонскиот пазар!

Телекомуникацискиот оператор Вип во вчерашниот ден одбележа цела декада од почетокот на работењето на македонскиот пазар. Kако компанија која секогаш нуди повеќе за своите корисници, Вип ги реализираше и продолжува да ги реализира ветувањата кон корисниците за слободна и неограничена комуникација во движење преку најсовремена мрежа под најповолни услови. “10 години ... Read More »

Бевме на снимањето на новата реклама за Скопско / фото&видео

Маса долга над 35 метри, повеќе од 60.000 капачиња од пиво, над 50 члена екипа и стотина статисти е сликата што ја затекнавме на снимањето на новата реклама за Скопско во огромниот хангар на Пивара Скопје. Стотина раце како на забрзана снимка ги редеа капачињата кои покажаа испис: Голема наградна ... Read More »

“Двеодолива комбинација“ – нова кампања за Чоко Стоби Флипс

Еден од омилените брендови во Македонија, Стоби Флипс на Витаминка, изненади со уште една своја кампања, овојпат за Чоко Стоби Флипс, наменета за помладата генерација, но и за сите љубители на слатките и квалитетни задоволства. Кампањата е дело на целокупниот тим на маркетинг-агенцијата Division, која стои зад многу успешни проекти поврзани ... Read More »

Нова реклама на Скопско – за најубавиот народ, за Македонија…за нас!

“За славите кои траат по три дена и три ноќи, за комшиите неразделни ко браќа, за келнерите кои не` знаат по име и свирачите кои не` знаат по душа…за нашиот народ, за земјата која не би ја менувале за ништо! “ Новата реклама на Скопско е за нас. За нашите градови и ... Read More »

Tritex ја промовираше својата нова реклама

Производителот на машка и женска долна облека Tritex underwear од Прилеп, ја промовираше своја нова реклама изработена во соработка со продукција  Dream Factory и агенцијата Chapter4 од Скопје. Погледнете ја во продолжение: Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365