Home » Tag Archives: ново лого

Tag Archives: ново лого

Како ви се допаѓа новото лого на Зара?

Познатиот дизајнер Ерик Спикерман напиша дека тоа е најлошото лого што го видел во последниве години и се запрашал дали тоа било направено од еден од роботите кои ќе ги заменат луѓето Контроверзниот дизајн ја рефлектира еволуцијата на модното брендирање, но како што пишува Fast company, новиот дизајн на логото ... Read More »

Volkswagen ќе го менува своето лого со цел да ја спаси репутацијата

Уште во април оваа година, генералниот маркетинг директор на Volkswagen, Јохен Сенгпиел, најави ребрендирање на компанијата бидејќи „не е во добра форма“. Според него, падот на репутацијата на брендот се должи на тоа дека тој е „премногу германски“, како и поради скандалот од 2015 година, кога беше откриено дека компанијата ... Read More »

Убер повторно се ребрендира

Поминаа помалку од две години од последното ребрендирање на компанијата Убер, а сега се одлучија за уште едно Убер очигледно напорно се труди да го поправи својот имиџ по низата критики и проблеми со кои се соочија за само неколку години. Сега компанијата се одлучи за уште едно ребрендирање, кое ... Read More »

ЕУ Инфо Центарот во Скопје организира он-лајн натпревар за ново име и лого

ЕУ Инфо Центарот во Скопје организира он-лајн натпревар за ново име и лого. На натпреварот може да учествуваат сите креативци кои ќе се пријават преку формата на следниов линк: www.eucontest.mk Краен рок за поднесување на пријавите е недела, 15 април 2018 година до полноќ. Новото име/логото треба да одразува слика ... Read More »

Минимализам во новото лого на Mini

Германската агенција KKLD работеше на овај „редуциран“ дизајн Mini го редизајнира своето лого со минималистички „редуциран“ пристап кон својот традиционален дизајн со крилја Новиот дизајн, кој го потпишува берлинската агенција KKLD, ќе биде користен на сите Mini модели од март 2018 година. Според соопштението на брендот во сопственост на BMW, ... Read More »

Инстаграм се ‘освежи’ со ново лого и поедноставен интерфејс

Инстаграм, веб-сервисот за споделување на фотографии, го освежи својот изглед со посветло лого и поедноставен интерфејс отсранувајќи ги “боите и бучавата.” Платформата го задржа својот иконичен фото апарат и боите на виножитото, но го искористи виножитото како градиент на кој со бели контури е исцртан фото апаратот. Инстаграм е најновиот ... Read More »

Англиската фудбалска Премиер Лига ќе добие нов бренд изглед по разделбата со Barclays

Англиската фудбалска Премиер Лига го објави својот нов ‘пошарен’ бренд идентитет изграден околу иконскиот лав, за иднина без корпоративен спонзор, прв пат по 23 години. Новиот бренд идентит, создаден од DesignStudio заедно со Robin Brand Consultants, покажува како Премиер Лигата ќе изгледа со стартот на следната 2016/17 сезона во август. ... Read More »

Рамстор мол со ново лого и нов слоган

Со реновирање на самиот трговски центар и со ребрендирање на логото „Рамстор мол“  ја одбележува 10-годишнината од влезот на македонскиот пазар. “Срце“ е новото лого на компанијата, а “Центар во Центар“ е новиот слоган на компанијата, соопшти вчера менаџментот на молот на прес конференцијата по повод јубилејот.     Во десетгодишното постоење ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365