Home » Tag Archives: нов ајфон

Tag Archives: нов ајфон

Сѐ е ГОЛЕМО во новата реклама на Apple за iPhone XS

Како дел од адвертајзинг кампањата за новиот iPhone XS, Apple објави нова реклама во која сѐ е големо – големи луѓе, големи мачки, големи колачиња и големо сѐ останато – исто како и новиот телефон кој го има најголемиот дисплеј во историјата на iPhone производите. Концептот за рекламата доаѓа и ... Read More »

Притисокот да се присетиме на нова лозинка е главна тема во новата реклама на Apple

Пресетувањето на нова лозинка, па дури и за кориснички профил кој сме го создале ова утро, може да не’ збуни во секоја ситуација. Понекогаш чувствуваме како да сме под јако светло, потејќи се пред тензична публика од стотина елегантно облечени луѓе – тоа е метафората која ја користи Apple во ... Read More »

Се што треба да знаете во врска со новите модели на iPhone и новите услуги на Apple !

На конференцијата на Apple што се одржа во Купертино беа претставени нови модели на iPhone, со две различни големини на екранот, прнесува Kajgana.com. И двата уреди поседуваат нов Retina HD дисплеј, iPhone 6 ќе има екран со дијагонала од 4.7 инчи, додека iPhone 6 Plus од 5.5 инчи. Обичниот iPhone 6 ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365