Home » Tag Archives: огласувачи (page 4)

Tag Archives: огласувачи

Кампањите на МекКен Скопје и Њу Момент во топ 25-те кампањи од регионов

Изминатиов викенд во рамки на Викенд Медиа Фестивалот се оддржа второто издание на BalCannes регионалната ревија на најдобрите маркетинг кампањи за изминативе 365 дена. Од вкупно пријавени 82 кампањи на 50 агенции и 71 огласувач, од шест земји од регионов (Македонија, Србија, Хрватска, БиХ, Црна Гора и Словенија), жирито составено ... Read More »

Фејсбук соопшти дека го користат над милион огласувачи

Во текот на вчерашниот ден, Фејсбук соопшти дека ја достигнал бројката од 1 милион огласувачи. Дан Леви, еден од шефовите на „Фејсбук“ одговорен за маркетингот на компанијата, им изрази благодарноста на сите овие компании кои се активни огласувачи. – Вие го избравте „Фејсбук“ како партнер за да го зголемувате Вашиот ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365