Home » Tag Archives: Париз

Tag Archives: Париз

Една поинаква изложба на делата на Ван Гог

Пренесувајќи ја илузијата на жуборот на водата со светлосни и звучни ефекти, изложбата ја следи раскошна звучна позадина. Париската галерија им нуди можност на посетителите, како никогаш порано, да се нурнат во колоритот на Висент Ван Гог. Изложбата проектира по ѕидовите и подовите дигитализирани, повеќеслојни верзии на некои од најпознатите ... Read More »

Париз бара 12,5 милиони евра од Airbnb поради нелегални огласи

Градот Париз го тужи Airbnb заради објавување на 1.000 нелегални огласи за изнајмување на сместување, што оваа американска компанија може да ја чини 12,5 милиони, изјави во неделата градоначалникот на Париз, Ан Идалго. Според францускиот закон, сопствениците на куќи во Париз може да ги изнајмуваат нивните имоти на платформите за ... Read More »

Магијата кога ќе го запознаете вашиот омилен лик – нова реклама на Дизниленд

Новата реклама на Дизниленд Париз има за цел да го долови волшебното искуство кога некое дете ќе се сретне со својот имилен Дизни лик, без разлика дали е тоа Мики Маус или Елза од Frozen. Само што, во овој случај, „детето“ е мало пајче кое го обожава Доналд Дак. Спотот ... Read More »

Ако Фејсбук постоеше во 1914

DDB Париз во склоп на нивниот ангажман за Museum of the Great War (Historial de la Grande Guerre) ја работеа кампањата “Facebook 1914“ каде преку ФБ профилот на Leon Vivien секојдневно ја “доловуваа“ атмосферата од периодот за време на Првата светска војна. На профилот  со месеци секојдневно се објавуваа историски содржини кои Leon Vivien, ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365