Home » Tag Archives: пиво

Tag Archives: пиво

Преку 100 брендови оствариле партнерство со Game of Thrones – еве дел од нивните кампањи

Во неделата беше емитувана првата епизода од новата и последна сезона на најпопуларната играна серија во светот „Game of Thrones“. Колку всушност е популарна серијата говори и фактот дека има остварено комерцијално партнерство за лиценцирани производи со преку 100 брендови ширум светот – повеќе од која било друга телевизиска серија ... Read More »

Тиквеш започнува со дистрибуција на ново пиво на македонскиот пазар!

Од март 2019, во Македонија може да се купи познатото пиво од Белградската индустрија на пиво БИП (BIP) како и пијалакот Квас. Во рамки на својата трговска програма овие производи почна да ги увезува и дистрибуира нашата најголема винарница, ВВ „Тиквеш“. „Ова е природен чекор кој го преземавме имајќи предвид ... Read More »

Најавена прославата за 95 години СКОПСКО

Неизоставен дел од најновото издание на популарното шоу „Златна Бубамара“ беше и еден од најпознатите домашни брендови – СКОПСКО, кој оваа година прославува 95 години. Во оваа прилика „Златна Бубамара“, на препознатлив и уникатен начин, честитајќи ја годишнината, потсети зошто веќе 95 години СКОПСКО е составен и неизбежен дел од ... Read More »

Спас за локалните пивници!

„Британската пивска алијанса“ е организација која вообичаено има прилично комфорна работа: да ги поттикнува Британците да пијат пиво. Но, оваа организација сега го менува тонот и собира поддршка за една блиска и драга кауза за многумина во Обединетото Кралство – одржување во живот на локалните пабови. Со широката кампања „Long ... Read More »

Heineken се исмева со самобендисаните апстиненти во новата телевизиска реклама за безалкохолното “0.0”

Новата кампања на пивскиот бренд Heineken за безалкохолната верзија “0.0” покажува дека алкохолот не е секогаш причина за глупавост. Триото на реклами, создадени од Publicis Italy, прикажуваат луѓе кои го пијат новото пиво во ситуации каде што не би се очекувало да има алкохол. Откако ќе се соочат со погледи ... Read More »

Пивото како самоодржлив извор на донации во оваа кампања за борба против ракот

Пивото стана самоодржлив извор на донации за една хуманитарна организација чија цел е да го олесни животот на луѓето заболени од рак Агенцијата Греј Полска се здружи со една локална пиварница во Полска со цел да создаде нов бренд на пиво, кој го претвориле во самоодржлив извор на донации за ... Read More »

Амстел го слави пријателството во новата хумористична реклама “Hold My Beer”

Новата кампања која за Амстел Русија ја изработи агенцијата 180 Kingsday  е сериозна кога станува збор за пивото и пријателството Пивото и пријателството се редовна комбинација во рекламите, но новата кампања за Амстел го подигнува ова пријателство на едно потполно ново ниво на лојалност и посветеност. Оваа хумористична реклама наречена ... Read More »

“Биди тоа што сакаш и остани верен на себе!“ – нова реклама за СКОПСКО Smooth

Пивара Скопје ја претстави новата реклама за својот бренд Скопско Smooth која ја работеше во соработка со агенција Публицис и продукцијата Mozaik, под режисерската палка на Ѓорѓе Марковиќ. Спотот ја следи динамичната мелодија од песната “Дете“ на Д`Далтонс. “Играј по правила, бричи се редовно, седи мирен, омажи се веќе, биди ко ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365