Home » Tag Archives: плаќање

Tag Archives: плаќање

Во иднина нашиот идентитет ќе биде доволен за плаќање

Футурологот Дејвид Бирч е еден од најголемите светски авторитети на темата „плаќање“.  Financial Brand го има прогласено за еден од десетте највлијателни експерти во банкарството, а списанието Total Payments го смета за највлијателниот европски коментатор за иднината на плаќањето. Советник е на најголемите финансиски организации за прашања поврзани со електронските ... Read More »

Pornhub го спасува светот во својата најнова реклама

Кампањата го промовира најновото партнерство на брендот со уште една криптовалута, PumaPay Pornhub објави дека ќе ја додаде PumaPay криптовалутата како најнов метод за плаќање на оваа платформа за возрасни, која се додава на веќе долгата листа на криптовалути, вклучувајќи ги и Verge, ZenCash и Tron. Но, обичните соопштенија не ... Read More »

Истрага против инфлуенсерите и ѕвездите на социјалните мрежи

Во Велика Британија започната е истрага против познатите личности и инфлуенсерите кои на социјалните мрежи објавувале спонзорирана содржина и добивале пари за неа, а за тоа не ги известиле своите фанови Големата популарност и милијарди корисници на социјалните мрежи во изминатите неколку години создадоа едно ново знимање – т.н. инфлуенсери, ... Read More »

YouTube им плаќа на креаторите на содржини за промовирање на новите опции

YouTube, на своите највлијателните креатори на содржини започна да им плаќа за промовирање на новите опции, како што се оние кои му овозможуваат да се натпреварува со платформите како Twitch и Mixer, а износите наменети за тоа не се занемарливи. Имено, влијателните креатори неодамна го изразија своето незадоволство поради ограничените ... Read More »

Социјална мрежа која им плаќа на корисниците за нивното време и лајкови

Што би рекле кога би ви кажале дека постои социјална мрежа слична на Фејсбук која на своите корисници им плаќа за времето поминато на неа? И не само тоа, им плаќа за секој коментар, објава или лајк? Станува збор за социјалната мрежа Minds, која постои од 2015 година и има ... Read More »

“Покажи љубов” и храната е платена !

Во пресрет на 14 февруари, денот кој многу земји го слават Св. Валентајн и го прогласија за “Ден на љубовта“, синџирот ланци за брза храна – Мек Доналдс, најавува супер интересна кампања во која своите клиенти (по случаен избор) кои јавно “ќе покажат љубов“ ќе ги награди со бесплатен оброк. ... Read More »

“Гемиус” почнува да наплаќа – сајтовите се двоумат дали да продолжат да се мерат

“Гемиус“, полската компанија за статистичка анализа на веб портали, која во Македонија е присутна преку филијала на бугарскиот партнер „Гемиус Бугарија” ЕООД,  најави дека од 01.01.2014 год. почнува да ги наплаќа своите услуги и за македонските портали. Македонските веб сајтови кои ќе сакаат да учествуваат во мерењата и истражувањата на ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365