Home » Tag Archives: постери

Tag Archives: постери

Речиси 1200 креативни идеи од 28 држави ќе се натпреваруваат на Golden Drum 2018

Речиси 1200 креативни идеи од 28 држави ќе се натпреваруваат на јубилејното 25-то издание на меѓународниот фестивал на креативноста Golden Drum, кој ќе се одржи од 17 до 19 октомври 2018 во Порторож, Словенија. Потесниот избор ќе биде познат на 17 октомври (среда), додека пак победниците ќе бидат прогласени на ... Read More »

BMW одбележа 60 години од Британскиот шампионат во трки на автомобили со серија носталгични постери

BMW слави 60 години на Британскиот шампионат во трки на автомобили со серија на постери со кои се обележува секоја деценија од нивното учество во оваа трка. Дизајнирани од страна на агенцијата FCB Inferno, постерите ги опфаќаат децениите од 1960-тите до денес, а секој постер е направена во стилот на ... Read More »

National Geographic со колоритни промотивни постери ја најавува втората сезона од серијалот “Genius” посветен на Пабло Пикасо

Брилијантниот Пабло Пикасо на овие колоритни промотивни постери е претставен како панк-рокер на своето време National Geographic се подготвува за претставување на втората сезона на својот  наградуван серијал “Genius“, кој после Алберт Ајнштајн сега се фокусира на уште еден брилијантен ум, Пабло Пикасо. Дел од подготовките е голема промотивна кампања ... Read More »

“Браќа Манаки“ со нова енергија и нов имиџ

Под мотото „Филмот е убав“, од 18 до 27 септември во Битола ќе се одржи најпознатиот македонски филмски фестивал “Браќа Манаки“. Традиционално, фестивалот има богата и разновидна редовна програма која привлекува многубројна домашна но и странска публика и го рангира фестивалот меѓу најдобрите во Европа. Годинава ОФФ програмата е збогатена со нови ... Read More »

„GIFEST“ фестивал во склоп на прославата за две години Concept 37

Арт кафулето „Концепт 37“ се отвори пред две години и за кратко време успеа да се издвои и профилира како место кое дише со дух и автентичност, собиралиште на слободоумни луѓе со иновативни и прогресивни идеи кои ја препознаваат есенцијата на овој концепт-бар, кој постојано ги растегнува границите на имагинацијата. ... Read More »

Промовирање на настан со “невидливи“ постери !

Агенцијата “Ig2“ во склоп на кампањата за промоција на  “Quebéc City Magic Festival“ смислија доста интересен и иновативен начин за промоција на настанот. Тие поставија еден куп на постери низ целиот град на кои имаше само бела позадина, црна “магионичарска“ капа и мал текст кој случајните минувачи ги кани да го сликаат ... Read More »

Слогани и постери кои ќе се користат во предизборната кампања за претседателските избори во Хрватска

Денеска во Хрватска започнува предизборната кампања за претседателските избори  која ќе биде најкратка досега и ќе трае само 18 дена, а покрај актуелниот претседател Иво Јосиповиќ, кандидати се и Колинда Грабар-Китаровиќ, Милан Кујунџиќ и Иван Вилибор Синчиќ. Кандидатот на хрватската Социјалдемократска партија, актуелниот претседател Јосиповиќ кампањата за новиот мандат  ја започнува ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365