Home » Tag Archives: предавачи

Tag Archives: предавачи

Амбасадорка на Cannes Lions и експерт за е-трговија доаѓаат на Денови на комуникации: “Луѓето не го купуваат производот, туку идејата која стои зад него“

Овогодинешниот фестивал ќе биде домаќин на првата индиска креативна директорка и заштитно лице на иницијативата на Cannes Lions – See It, Be It,  Свати Батачарја и Џесика Чеплоу, специјалист за иновативни платформи во зачеток и е-трговија Во дигиталниот свет полн со можности, каде што времето станува луксуз, продажбата мора да ... Read More »

Јамшид Аламути ќе го отвори форумот #IZAZOV2019!

  Јубилејниот, петти по ред регионален форум на комуникациски лидери – IZAZOV 2019 ќе се одржи на 25 и 26 март во хотелот Hyatt Regency во Белград, под слоганот “Вистина или Предизвик“. Станува збор за интерактивен бизнис настан, прв од ваков вид во регионот, наменет исклучиво за професионалци од областа ... Read More »

Гугл, Мајкрософт и Наса не можат без него – На денови на комуникации запознајте го светски познатиот етички хакер

Единствениот хакер кој никогаш нема да ви ги украде податоците, Ралф Ехемендиа, пристигнува во Ровињ да ги открие опасностите кои демнат во онлајн светот Најпознатите етички хакер и консултант во откривањето на сајбер опасности, Ралф Ехемендиа, доаѓа на Денови на комуникации и порачува: Сите можеме да бидеме хакирани. Прифатете го ... Read More »

Роботите доаѓаат и тоа на голема врата – порака која ја испраќа уште една ѕвезда на новото издание на Денови на комуникации

По големиот интерес за првите најавени предавачи на Денови на комуникации, фестивал за маркетинг комуникации во организација на HURA и IAB Хрватска кој ќе се одржи од 28 до 31 март во Ровињ, организаторите најавија уште еден експерт, кој во Хрватска доаѓа овој пат од Њујорк. Че-Веи Ванг, врвен дизајнер, ... Read More »

Човекот кој на Мекдоналдс му ја донесе титулата најдобар огласувач на светот доаѓа на Денови на комуникации

Објавени се имињата на глобалните лидери и првите предавачи на фестивалот – Matt Biespiel и Yousef Tuqan Tuqan Фестивалот Денови на комуникации ќе се одржи од 28 март до 31 во 2019 година во хотелот Lone во Ровињ. Одговорите на глобалните прашања во комуникациската индустрија од прва рака ќе ги ... Read More »

20 SEMPL: Во напредната технолошка средина мораме да станеме похумани

Јубилејниот 20 SEMPL најавува одлична програма и подеднакво одлична забава Grand Hotel Bernardin во Порторож, Словенија на 29 и 30 ноември, ќе биде домаќин на повеќе од 1.200 професионалци од медиумско- комуникациската индустрија кои ќе одвојат два дена за спознавање на глобалните трендови во маркетингот, медиумите и комуникациите. Јубилејниот 20 ... Read More »

# kaktus2018: Клиентот и агенцијата секогаш треба да бидат на иста странa!

Ѓорѓи Авалиани, креативен директор во Leavingstone (Тбилиси, Грузија) ќе биде главен предавач на овогодинешниот фестивал KAKTUS 2018 година, што ќе се одржи на 12 и 13 ноември во хотел Hyatt Regency во Белград. На фестивалот, Ѓорѓи ќе зборува на тема “Creative Confidence“. Во оваа прилика, разговаравме со него во врска ... Read More »

Објавени имињата на главнитe говорници на Epica Awards

Тројцата главни интернационални говорници за „Креативните кружоци“ на Epica Awards, кои ќе се одржат во Амстердам на 15 ноември, се психологот д-р Кетрин Џенсон-Бојд, Гидо ван Ставерен ван Дијк од Moyee Coffee и Ентони Хехир од Програмата за подобрување на исхраната на DSM. Говорниците ќе ја отворат конференцијата која претходи на ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365