Home » Tag Archives: предавачи (page 2)

Tag Archives: предавачи

Објавени имињата на главнитe говорници на Epica Awards

Тројцата главни интернационални говорници за „Креативните кружоци“ на Epica Awards, кои ќе се одржат во Амстердам на 15 ноември, се психологот д-р Кетрин Џенсон-Бојд, Гидо ван Ставерен ван Дијк од Moyee Coffee и Ентони Хехир од Програмата за подобрување на исхраната на DSM. Говорниците ќе ја отворат конференцијата која претходи на ... Read More »

Најдобрите светски креативци и комуникатори на фестивалот #KAKTUS2018

Најдобрите и најнаградуваните светски креативци и комуникациски стручњаци од агенциите David&Goliath Лос Анџелес, Leavingstone Тбилиси, McCann Лондон, Havas Blockchain Париз, WINGS Creative Leadership Lab, Ketchum Москва, Wecollab и We are Social, се само некои од говорниците на четвртиот по ред национален фестивал на интегрирани комуникација во Србија- КАКTUS 2018 година. ... Read More »

Golden Drum ја најави прелиминарната програма на 24 издание

24 Меѓународен фестивал на креативноста Golden Drum, кој повторно ќе се одржи во главниот град на Словенија, Љубљана, ја најави прелиминарната програма на фестивалот. Богата содржина и одлична листа на предавачи од целиот свет ги чекаат посетителите во текот на трите фестивалски денови, а што ве очекува можете да проверите ... Read More »

Најдобрите светски агенции доаѓаат на #KAKTUS2015

Порталот Маркетинг мрежа на 29. октомври во Белград го организира првиот српски национален Фестивал за интегрирани комуникации – КАКТУС 2015. Фестивалот под слоганот “Идеи кои опстануваат“ ќе понуди богата и интересна програма од различни области на интегрираните комуникации, како и преглед на најновите светски трендови. Дневниот конференциски дел од фестивалот ќе ... Read More »

Најдобриот огласувач и најдобрата агенција на светот доаѓаат на Денови на комуникациите

Volvo Trucks и агенцијата Adam&EveDDB на судиите ќе им ја претстават кампањата со која освоија најмногу награди на светските фестивали во 2014 година На  Денови на комуникациите, централниот национален фестивал за огласување, кој ќе се одржи од 16 до 19 април во хотелот Lone во Ровињ, доаѓаат најнаградуваниот огласувач и ... Read More »

Се оддржа првиот Google семинар во Македонија

Изминатиот викенд во Скопје се оддржа првиот Google семинар во Македонија, еден од ретките настани за кој картите беа распродадени на цел месец пред неговото оддржување. Повеќе од 80 делегати на настанот имаа можност да се дружат со дел од водечките македонски специјалисти за маркетинг, андроид и гугл и да ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365