Home » Tag Archives: продолжение

Tag Archives: продолжение

Гринпис направи продолжение на најмоќната Божиќна реклама која беше забранета

Организацијата за заштита на животната средина Гринпис и агенцијата Mother испратија директна порака од училниците до компаниите кои користат палмово масло Една од омилените кампањи на јавноста оваа година, “There’s a Rang-tan in my bedroom“, која стана вирална откако беше забранета во Велика Британија заради политички пораки, доби свое продолжение. ... Read More »

Познатата реклама на Икеа доби продолжение после 16 години-овој пат со среќен крај

Новиот спот ја заокружува оригиналната приказна, овој пат фокусирајќи се на повторното користење и одговорно трошење, истовремено изразувајќи пофалби за квалитетот на брендот Во 2002 година, Икеа Канада сними реклама со тажна приказна за една скромна столна ламба. Овај, денес култен спот, кој изворно го режираше славниот Спајк Џонс, го ... Read More »

Budweiser ја продолжува приказната за верните пријатели и на Супер Бол 2015

На минатогодишното издание на Супер Бол една од најзапазените реклами беше онаа на Budweiser со приказната за вистинските пријатели, #BestBuds коњот и кучето, реклама која тогаш предизвика лавина од емотивни реакции, коментари и еден куп пофални зборови. Се чини дека Budweiser не можеше да одолее и да не сними продолжение на таа реклама, ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365