Home » Tag Archives: промоција

Tag Archives: промоција

30 дена без надомест: Пакетот Pickbox промотивно достапен за сите корисници на MaxTV

Pickbox пакетот преку кој можат да се гледаат новите хит-серии како Викинзи (Vikings) и еден куп прекрасни филмови како Евтини приказни (Pulp Fiction), од 15 март до 15 април е промотивно достапен за корисниците на MaxTV видеотеката од Македонски Телеком. БЕЗ НАДОМЕСТ ГЛЕДАЈТЕ ВИКИНЗИ На Pickbox секој месец пристигнуваат нови ... Read More »

Греми наградите се промовираат со спот кој еволуира и се менува со растот на прегледите и споделувањата

Спотот за песната Boo’d Up ќе се менува и ќе добива се повеќе елементи со поглемиот број прегледи и споделувања Греми наградите секоја година ги собираат љубителите на музиката и уметниците за да ја прослават најголемата ноќ на музиката. Оваа година, Академијата ги промовира наградите со првото “еволуирачко” музичко видео ... Read More »

KFC ја враќа фризурата во форма на „чинија“

Фризурата во форма на „чинија“ од 90-те години на минатиот век е тренд што повеќе од луѓето не би сакале да проживеат уште еднаш, но за оние кои тоа го сакаат, брендот за брза храна KFC понуди уникатна можност да ја скратат косата во форма на „чинија“ во кампања за ... Read More »

Порака од Штефан Петер од ЕВН до македонските компании: Инвестирајте повеќе во промоција и маркетинг!

Македонските добавувачи да ги зголемат маркетинг активностите, да тропнат на вратата на секој странски инвеститор и да кажат што имаат да понудат. Секоја врата на која ќе тропнат, ќе им биде отворена, рече денеска претседателот на Советот на странски инвеститори при Стопанската комора на Македонија Штефан Петер, инаку Претседател на Управниот одбор ... Read More »

Претставена новата колекција на часовниците Breitling „Navitimer 8“ во салонот на „Божиновски часовници и накит“

Во опуштена атмосфера во ексклузивниот салон на „Божиновски часовници и накит“ пред вљубениците во овој авангарден бренд на часовници, меѓу другото беше претставена и новата колекција на часовници Breitling „Navitimer 8“,  колекција со која брендот годинава се претстави на најпознатиот саем за часовници „Basewlorld “, кој се одржува во Швајцарија. ... Read More »

Промоција на врвни македонски вина на пазарите на балтичките држави

  Седум македонски производители и извозници на вино земаа учество во промотивната турнеја на вина од Југоисточна Европа, која од 3-ти до 9-ти јуни се одржува во главните градови на балтичките држави – Естонија, Литванија и Латвија. Во рамки на оваа промотивна турнеја учествуваат вкупно 40 винарници кои ќе претстават ... Read More »

Како ИКЕА ја искористи кралската свадба за своја промоција

Овој викенд, ИКЕА на многу хумористичен начин ја искористи кралската свадба за своја промоција Кралската свадба овој викенд беше настан кој го следеше целиот свет, а многу брендови сакаа да го искористат тоа. И додека еден Хари веќе “го нема на пазарот“, ИКЕА одлучи на еден многу едноставен, хумористичен и ... Read More »

Оглас за работа во Пивара Скопје

Пивара Скопје објавува оглас за вработување на: Специјалист за управување со промоции во SAP системот. Работната позиција е исполнета со комуникација, предизвици, проектни и работни задачи и можности за личен и кариерен развој. Крајниот рок за аплицирање е: 23.03.2018 година Квалификации: Висока стручна подготовка (ВСС), Економски факултет; Минимум две години работно ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365