Home » Tag Archives: протест

Tag Archives: протест

Вработените во Гугл ширум светот протестираат поради лошиот однос спрема жените во компанијата

Овај потег без преседан во историјата на компанијата е дочекан со разбирање од страна на извршниот дирекор на компанијата Сундар Пичаи. Вработените во канцелариите на Гугл низ светот започнаа серија на протестни напуштања на работните места во незадоволство од тоа како компанијата ги третира жените. На пораките кои  се наоѓаат ... Read More »

Протест пред Влада: Нападите врз новинарите да престанат

Нападите врз новинарите мора да престанат, виновниците да се казнат. Ова го порачаа денеска новинарите на протест пред Владата. Таму се собраа бидејќи пред неколку дена преседателот на Здружението на новинарите Насер Селмани беше вербално нападнат од висок партиски функционер на коалицискиот партнер во Владата ДУИ, Бекир Асани. – Нападот ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365