Home » Tag Archives: Публицис Скопје

Tag Archives: Публицис Скопје

Агенцијата Публицис објавува оглас за две работни позиции

Агенцијата Публицис, за својата канцеларија во Скопје, објавува оглас за две отворени работни позиции: Media Planner & Digital Media Executive Media Planner  Квалификации кои треба да ги поседува нашиот идеален кандидат се: Одлични аналитички, презентациски и преговарачки вештини Познавање на медиумскиот пазар, рекламните канали и трендовите во огласувањето Напредно познавање ... Read More »

Александра Дилевска и Василије Ќорлука од Кан : “Горди сме на нашиот исклучителен тим. Кан е само уште една потврда за нивниот светски квалитет“

Топ вест која одекна денеска од Кан, срцето на светската креативност каде деновиве се оддржува 63-тото издание на најголемиот светски адвертајзинг фестивал Cannes Lions, е дека кампањата која произлезе од креативниот тим на Сачи&Сачи Скопје, дел од Публицис Македонија засега освои 3 кански лавови (една злато и две сребра). Велиме ... Read More »

Ексклузивно: Кампањата која потекна од Saatchi&Saatchi Скопје вечерва нанижа 3 Кански лавови

Вечерва во Кан, Франција, на 63-тото издание на најголемиот светски фестивал на креативноста Cannes Lions беа доделени наградите за најдобрите креативни проекти во вкупно 5 категории: Direct, Glass, Print & Publishing, Promo & Activation и Radio Lions. Кампањата “Sea Hero Quest” реализирана за клиентот Дојче Телеком која потекна од креативците на Saatchi&Saatchi ... Read More »

„Каков пензионер си станал…“ – една поинаква кампања на приватните пензиски фондови и Мапас

Сѐ почестo во друштво ве „реметат“ со „Каков пензионер си станал…“? Тогаш треба да ја погледнете новата кампања на приватните пензиски фондови – КБ Прво пензиско друштво и НЛБ Нов пензиски фонд, заедно со МАПАС – Агенцијата за супервизија на капитално финансирано пензиско работење. Кампањата, преку гифови, ги опфаќа сите ... Read More »

Феноменална дигитална кампања на Публицис Скопје и Cinedays

Фестивалот на европскиот филм Cinedays и маркетинг агенцијата Публицис Скопје минатата недела реализираа феноменална дигитална кампања која го “запали” македонскиот online-свет. Кампањата која со право може да го носи епитетот на една од воопшто најдобрите дигитални кампањи реализирани кај нас предвидуваше прв оригинален обид за снимање кратки филмови во живо со најхрабрите ... Read More »

Интервју со Сунчица Бојаџиева – Event Management Директор во Публицис Скопје

Денеска на Маркетинг365 ни гостува Сунчица Бојаџиева, event management Директор во агенцијата Публицис Скопје, еден од најпознатите експерти за организација на најразлични настани, со над 10-годишно искуство во индустријата. Зад себе има портфолио на различни проекти кои оставија трага во македонската индустрија за организација на настани, настани кои создадоа приказни кои ... Read More »

ZenithOptimedia Македонија со исклучително важно признание во рамки на својата мрежа

Zenith Optimedia Македонија, односно медискиот оддел на агенцијата Публицис Скопје, доби исклучително важно признание во рамки на својата мрежа ZenithOptimedia Worldwide. На натпреварувањето Live ROI! Excellence Awards, на кое имаше пријавено над 230 проекти од 50 различни пазари, тимот на ZenithOptimedia Македонија го освои второ место со својата кампања за Стопанска Банка ... Read More »

Бронза за Публицис Македонија на Евробест 2014

Синоќа во Хелсинки, Финска, се оддржа завршната церемонија на европскиот креативен фестивал Евробест 2014 на која беа наградени најкреативните комуникациски проекти во вкупно 15 категории, а во една од нив свое место на победничкиот подиум избори и Публицис Македонија со својот проект Alzheimer’s News Editors работена за Националниот институт за неврологија со ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365