Home » Tag Archives: Публицис Скопје (page 2)

Tag Archives: Публицис Скопје

Сребрени статуетки за Публицис и Њу Момент за догледање на Голден Драм 2014

Еден од најмасовните интернационални креативни фестивали кои се оддржуваат во регионов, Голден Драм, заврши ! На синоќешната втора наградна церемонија на Голден Драм (првата се оддржа во средата), се доделија награди уште во 8 категории (Film, Press, Outdoor, Direct communication, Design of Brand & Corporate Identity, Innovative campaigns, Media и Integrated ... Read More »

Ексклузивно: Публицис Скопје освои злато на Голден Драм

Утрово имавме можност да пренесеме дека агенцијата Публицис Скопје со нивната кампања Alzheimer’s News Editors работена за Националниот институт за неврологија се пласираше меѓу 18-те финалисти во категоријата “Односи со јавност“ на овогодинешното издание на фестивалот Голден Драм, а сега имаме големо задоволство да известиме дека на Наградната церемонија која се одржа ... Read More »

Почнува Golden Drum 2014, меѓу пријавените 1220 проекти и 7 од Македонија

Денеска во Порторож, Словенија започнува 21-вото издание на интернационалниот адвертајзинг фестивал Голден Драм кое ќе трае до Петок. Стотици креативци од целиот регион ќе имаат прилика да слушнат повеќе предавања од некои од најистакнатите маркетинг професионалци од светот, а добредојде на самото отворање ќе посака и Душан Дракалски од Македонија кој ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365