Home » Tag Archives: резултати

Tag Archives: резултати

Alphabet ги објави резултатите од последниот квартал: Високи трошоци и ниски цени за огласување

Alphabet, матичната компанија на Google, во претходниот квартал оствари приходи од 39,3 милијарди долари, 22% повеќе од претходната година, а иако се зголеми и добивката, цената на нејзините акции значително падна Според извештајот на компанијата објавен во понеделникот, нето-добивката на овај технолошки гигант во четвртиот квартал од минатата година изнесувал ... Read More »

Прогласени победниците на Epica Awards 2018

На синоќешната наградна церемонија во Амстердам, Холандија, беа прогласени овогодишните победници на Epica Awards, единствениот меѓународен креативен фестивал во кој главниот збор го имаат новинарите од специјализираните медиуми за маркетинг, дизајн и адвертајзинг. За најдобра агенција на годината беше прогласена Forsman & Bodenfors, а за најдобра агенциска мрежа – McCann ... Read More »

Google го менува начинот на прикажување резултати во пребарувањето

Во горниот дел на екранот при пребарување, Google ќе прикажува вести од сајтови на кои корисниците плаќаат преплата, а компанијата со издавачите ќе споделува информации за историјата на пребарувањето. Големите издавачи, како што се Вострит Журнал, Њујорк тајмс, Вашингтон пост и други се` потешко се финансираат од приходи од рекламирање, ... Read More »

4 нешта кои треба да ги направите по завршувањето на секој состанок

Дали сте уморни од состаноци кои изгледаат само како залудно трошење на вашето време? Искористете ги следните 4 совети и следните состаноци ќе резултираат со помалку зборување и повеќе работа. Состаноци… Веќе знаеме дека воздивнувате со тешкотија од самата помисла на нив. Вашите денови изгледаат како бескрајни седенки, разговори и ... Read More »

Телевизијата останува супериорна во структурата на медиа плановите

Во извештајот кој во Понеделникот (27.01) беше објавен од страна на Нилсен и кој ја анализира структурата на медиа плановите кај адвертајзерите, уште еднаш се потврдува фактот дека Телевизијата е најкористениот медиум за огласување и дека тешко во догледно време ќе има сериозен конкурент на тој план. Анализата на податоците ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365