Home » Tag Archives: римејк

Tag Archives: римејк

Познатата ретро реклама од 1991 година на водата Периер добива современ римејк

Новата верзија носи “подмладена” поставa  Поминаа речиси три децении откако рекламата “Lion” на водата Периер освои Гран-при во категоријата филм на Канскиот фестивал во 1991 година, а компанијата сега ни носи римејк на оваа реклама, со прилично помлади ѕвезди. Оригиналната реклама, која беше креирана од страна на агенцијата Ogilvy Париз, ... Read More »

Рекламата на компанијата Dodge со говорот на Мартин Лутер Кинг, доби свој „римејк“ кој зборува токму против огласувањето

Автомобилската компанија Dodge Ram се најде на ударот на критиките по прикажувањето на нивната реклама за Супер Боул, во кој беа искористени зборовите на легендарниот борец за човекови права, Мартин Лутер Кинг, што предизвика многу негативни реакции на социјалните мрежи. Брендот користеше исечок од славниот говор на Лутер Кинг, „Drum ... Read More »

Пепси го прославува 120 роденден со римејк на рекламата од 1992 година со Синди Крафорд

Синди Крафорд се враќа во еден вид римејк на рекламата за Пепси од 1992 година Пепси се враќа во минатото за својата 120-годишнина и ја оживува ТВ рекламата од 1992 година со супермоделот Синди Крафорд. Компанијата, исто така, ја враќа својата ретро амбалажа и ќе има и турнеја со pop-up ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365