Home » Tag Archives: ровињ

Tag Archives: ровињ

Мир, љубов и комуникација: 12 Викенд Медиа Фестивал во духот на легендарниот Вудсток

Под слоганот “Мир, љубов и комуникација” и под генерално покровителство на Адрис група, 12 Викенд Медиа Фестивал кој ќе се одржи од 19 до 22 септември во Ровињ го доловува духот на легендарниот Вудсток. Најголемиот регионален медиски фестивал оваа година ќе му оддаде почит на незаборавниот американски музички фестивал преку ... Read More »

Легендарниот Сер Мартин Сорел на Денови на комуникации: Приказна за успехот на еден од најголемите претприемачи во светот

Најголемото име во маркетинг комуникациската индустријата предавач на фестивалот Денови на комуникации во Ровињ зборуваше за неговиот животен пат и кариера Легендарниот Сер Соррел го живее сонот на секој бизнисмен – од мала компанија создаде една од најголемите во светот. Затоа, никој не е изненаден што неговото доаѓање на фестивалот ... Read More »

Кампањата „Boranka“ и агенцијата Imago Ogilvy ја освоија наградата Mixx Best in Show на Денови на комуникациите

На Денови на комуникациите во Ровињ, Хрватска, беа прогласени победниците на натпреварувањето Mixx Hrvatska, организирано според меѓународна лиценца на IAB, кое има за цел да ги награди најдобрите дигитални кампањи. Главната награда Best in Show ја доби кампањата „Boranka – zazelenimo požarišta Dalmacije“ на агенцијата Imago Ogilvy. Покрај главната награда ... Read More »

Сер Мартин Сорел доаѓа на Денови на комуникации

Основачот на најголемата маркетинг мрежа во светот – WPP и најпознатата личност во маркетинг комуникациската индустрија доаѓа во Ровињ Организаторите на фестивалот Денови на комуникации, кој ќе се одржи од 28 до 30 март во Ровињ, на прес-конференција го најавија доаѓањето на една од највлијателните личности во светот, според Time ... Read More »

Роботите доаѓаат и тоа на голема врата – порака која ја испраќа уште една ѕвезда на новото издание на Денови на комуникации

По големиот интерес за првите најавени предавачи на Денови на комуникации, фестивал за маркетинг комуникации во организација на HURA и IAB Хрватска кој ќе се одржи од 28 до 31 март во Ровињ, организаторите најавија уште еден експерт, кој во Хрватска доаѓа овој пат од Њујорк. Че-Веи Ванг, врвен дизајнер, ... Read More »

Човекот кој на Мекдоналдс му ја донесе титулата најдобар огласувач на светот доаѓа на Денови на комуникации

Објавени се имињата на глобалните лидери и првите предавачи на фестивалот – Matt Biespiel и Yousef Tuqan Tuqan Фестивалот Денови на комуникации ќе се одржи од 28 март до 31 во 2019 година во хотелот Lone во Ровињ. Одговорите на глобалните прашања во комуникациската индустрија од прва рака ќе ги ... Read More »

Денови на комуникации од 28 до 31 март во Ровињ!

Отворени се пријавите за хрватскиот национален фестивал Денови на комуникации. Новото издание на фестивалот ќе се одржи во Ровињ, во хотелот Lone, од 28 до 31 март 2019 година, а сите заинтересирани одсега ќе можат да го резервираат своето место на фестивалот и сместувањето во Ровињ. “На Денови на комуникации ... Read More »

Наградени најдобрите дигитални кампањи од регионот на шестото издание на SoMo Borac

Шести пат по ред на Weekend Media Festival во Ровињ беа доделени најзначајните дигитални награди во регионот – SoMo Borac. За прв пат, церемонијата на доделување награди се одржа во големата сала на Weekend Media Festival пред повеќе од 500 гости. Кампањите беа оценувани од страна на стручно жири составено ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365