Home » Tag Archives: ролекс

Tag Archives: ролекс

Ролекс прогласена за најугледна компанија во светот четврта година по ред

Корпоративната одговорност и етиката се истакнуваат и оваа година како два најважни критериуми за стекнување највисока репутација Rolex, швајцарскиот производител на часовници со седиште во Женева, кој има глобална репутација за извонредност во квалитетот, сигурност и прецизност на своите часовници е четврта година по ред прогласен за најугледна светска компанија. ... Read More »

Почнува Baselworld 2019 – што сѐ има ново од Rolex, Hublot, Tudor, Breitling, Tag Heuer, Zenith…

Заедно со пролетта започнува и новото издание на најголемиот светски собир на часовничарски ентузијасти – Baselworld, кој се одржува од 21-26 март во Базел, Швајцарија. Раскошните штандови го исполнуваат просторот на изложбениот центар во Базил, презентирајќи ги најдобрите иновации кои ги нудат гигантите на часовничарската индустрија, вклучувајќи ги Rolex, Tag ... Read More »

Секој ролекс има приказна: Како настана една од најпознатите компании на светот?

Што го предизвикува претприемачкото срце и му дава желба незапирливо да чука посилно и побрзо? “Господа, ние ги правиме најдобрите часовници во светот” – во јануари пред 91 година, пред собраните трговци на часовници рече Ханс Вилсдорф. Претставувајќи го Oyster, првиот водоотпорен рачен часовник, пронајдок кој ќе го одбележи часовничарскиот ... Read More »

Во пресрет на Baselworld – најголемиот светски собир на часовничарски фанатици

Во периодот од 22 до 27 март, градот Базел во Швајцарија ќе биде светската престолнина на часовничарството, посакувајќи им добредојде на преку 2,100 производители и тргувачи на часовници и накит од разни краишта на светот за време на одржувањето на Baselworld Watch and Jewellery Show – најголемиот светски собир на ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365