Home » Tag Archives: роналдо

Tag Archives: роналдо

Најк постави огромен билборд на Јувентус стадионот со порака за Кристијано Роналдо

Најк ја поканува фудбалската ѕвезда на нови победи во оваа кампања од агенцијата Wieden & Kennedy Амстердам Најголемиот трансфер во светскиот фудбал оваа година несомнено е преминот на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид, каде што помина девет години во италијанската лига и Јувентус. Италијанците имаат големи надежи за својата нова ... Read More »

Секоја генерација си има свој идол – реклама на Emirates

Кој е надобриот фудбалер на сите времиња ? Прашање на кое различен одговор давале и ќе даваат различни генерации фанови. Emirates во најновата реклама ги поврзува страста на фановите за фудбал и големите фудбалски легенди….сите заедно на пат кон Бразил ! Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365