Home » Tag Archives: Светско фудбалско првенство

Tag Archives: Светско фудбалско првенство

Анализа на социјалните медиуми за време на Светското фудбалско првенство

15 јули 2018 година засекогаш ќе бидат запаметен од страна на Французите. Репрезентацијата на Франција (Les Bleus) е новиот светски фудбалски шампион и ја победи репрезентацијата на Хрватска во едно од највозбудливите финалиња во историјата на Светското фудбалско првенство. Со оглед на тоа што саботата се славеше Денот на независноста ... Read More »

Хрватската компанија Франк му подари чај за смирување на принцот Хари

Компанијата Франк му испрати пакет чаеви за смирување на принцот Хари, во соработка со агенцијата Брукета & Жиниќ & Греј По повод на полуфиналниот натпревар помеѓу Хрватска и Англија на светското фудбалско првенство, најпознатиот хрватскиот производител на чаеви Франк му испрати на британскиот принц Хари пакет од своите чаеви од ... Read More »

Прослава на големите победи: Кока Кола и McCann Загреб направија посебни Кока Кола амбалажи

Инспирирани од победите во Русија и како долгогодишен спонзор на ФИФА Светското фудбалско првенство, Кока Кола одлучи со верните навивачи да ги прослави резултатите на хрватскиот национален фудбалски тим Додека Хрватска со нетрпение го очекува почетокот на натпреварот во Сочи во кој ќе се бори за финале на Светското фудбалско ... Read More »

Погледнете ги најгледаните фудбалски реклами за време на Светското фудбалско првенство 2018

YouTube ја објави листата на најгледани реклами поврзани со фудбалот за време на Светското првенство во 2018 година во Русија. YouTube ги рангираше рекламите засновани на органски и платени прегледи, времето на гледање и задржување на публиката од 1 јуни до 20 јуни. Сепак, YouTube ја ограничи својата листа на ... Read More »

Енергична кампања по повод претстојното Светско фудбалско првенство во Русија

Добро е познато дека Американците не се премногу наклонети кон фудбалот или како што го нарекуваат во САД, „soccer“. Но, со приближувањето на Светското првенство 2018 година во Русија и со навестувања дека ова ќе биде најгледан настан во историјата, Fox Sports и агенцијата Wieden & Kennedy Њујорк започнаа обемна ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365