Home » Tag Archives: седиште

Tag Archives: седиште

WPP го напушта своето Лондонско седиште после 30 години

Многумина го сметаат овој потег како едно “post-Sorrell” освежување Најголемата светска холдинг група во светот на адвертајзингот, ќе го напушти своето мало, шармантно седиште во лондонскиот Вест Енд. Овој потег доаѓа повеќе од три децении откако WPP официјално го отвори своето седиште на адреса 27 Farm Street и четири месеци по ... Read More »

Жителите на Берлин се противат на доаѓањето на Google

Сите големи градови се борат да станат седиште на технолошките гиганти, освен Берлин, чии жители се уверени дека доаѓањето на Google ќе им ја загрози егзистенцијата На улиците на Герлизер, во источниот дел на областа Кројцберг во Берлин,  се забележуваат знаци на незадоволство по повод најавеното доаѓање на технолошкиот гигант ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365