Home » Tag Archives: Скопје

Tag Archives: Скопје

Изгужвани билборди со чудни пораки се појавија на улиците во Скопје (Фото)

Изгужвани билборди кои пренесуваат чудни пораки, рано утрово осамнаа на скопските улици. Скопјани зачудено ги загледуваа испишаните пораки на стутканото платно на билбордите кои го задржуваа погледот на љубопитните граѓани на неколку локации во градот. „Пешачкиот премин беше далеку“, „Ќе требаше да чекам уште еден семафор“, „На едно возам исто ... Read More »

Оглас за работа во UM

Universal Media Скопје (UM) е водечка full service медиумска агенција, специјализирана за планирање и закуп на огласувачки простор на сите медиумски платформи за некои од најголемите локални и меѓународни компании. UM Скопје е дел од I&F McCann групата, која вработува повеќе од 600 талентирани професионалци и работи во дванаесет земји во ... Read More »

Скопје доби Музеј на илузии

Во центарот на Скопје од денеска започна да работи Илузиум, првиот Музеј на илузии во Македонија, каков што има во европските градови. Беше подготвуван неколку месеци и е направен по оригинален музејски концепт, а лоциран е на ул. Максим Горки на 550 квадратни метри и три нивоа. Со отворањето на овој ... Read More »

Во Скопје се отвори првата Schuster продавница

Познатиот традиционален 133-годишен македонски бренд Schuster, вчеравечер, го отвори својот прв продажен салон на рачно изработени чевли во Скопје. На свеченото отворање на продажниот салон на овој шестгенерациски традиционален бренд за чевли присуствуваа многу гости. „Приказната за Schuster започнува со самите почетоци на чевларството во Македонија. Предводени од традицијата на изработка на ... Read More »

Altaro Software од Малта отвори претставништво во Скопје

Altaro Software со гордост го најавува проширувањето на своите бизнис активности преку отворањето на претставништво во Скопје, Македонија. Тимот на Altaro во Скопје, во моментов брои 7 вработени, со план за проширување до 20 вработени до крајот на оваа година. Во претставништвото во Скопје ќе се вработуваат .NET софтвер програмери, ... Read More »

Наскоро во Скопје – првиот премиум деловен центар

Премиум услови за вработените во „Премиум“ деловниот центар – објектот е во завршна фаза од изградбата Македонската метропола, наскоро ќе го добие својот прв премиум деловен центар, каде компаниите може да изнајмат простор за работа и истиот нуди извонредни работни услови и е прв од ваков тип во нашава земја, ... Read More »

Излезе вториот број на градскиот водич за Скопје – In Your Pocket

На почетокот на декември излезе вториот број на In Your Pocket за Скопје со дел за планинскиот туризам во Македонија. Водичот се испечати во 20.000 примероци и се дистрибуираше на повеќе од 150 локации во градот. Покрај принт, In Your Pocket во својата палета содржи промоција и преку мобилна апликација и web https://www.inyourpocket.com/skopje [1]. In Your Pocket брендот, ... Read More »

Хуманитарна акција во Скопје: Закачете јакна на дрво и стоплете некого

Хуманитарната акција во која на дрвја се закачаат јакни за социјалната категорија граѓани наредниот викенд ќе се одржи во Скопје. Нивниот повик ви го пренесуваме во целост: Ајде да помогнеме! Идат зисмки денови и има луѓе на кои можеме да им помогнеме! Идејата е на 4,5 и 6 Декември од ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365