Home » Tag Archives: слики

Tag Archives: слики

Скопје и Македонија добиваат можност за светска промоција

Се стеснува изборот на екипи кои би настапиле во Скопје на Супер куп 2017. Најмногу се посакуваат Манчестер Јунајтед… и Реал Мадрид или Јувентус. Спортските фанови се радуваат на единствената можност да гледаат во својата родна земја врвен фудбал, сега и којзнае кога повторно. Но се радуваат и сите оние ... Read More »

Сите реклами во Лондонската подземна станица заменети со слики од мачки

Доколку пристигнете на станицата Clapham Common tube station, можете да добиете претстава дека овие наши крзнени пријателчиња ^^ платиле за ваков маркетинг и се спремни за светска доминација :) Нема да бидете далеку од својата претпоставка затоа што ова е дело од проектот на CATS. Но за наша среќа ова ... Read More »

Две нови и исклучително важни промени во Фејсбук News Feed-от

Синоќа, на својот блог, Facebook објави за две исклучително важни промени во врска со News feed-от на корисниците и новите правила во однос на приоритетот при рангирањето на вестите кои се споделуваат од ФБ страните на брендовите и медиумите. Како што велат од компанијата овие унапредувања се во прилог на ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365