Home » Tag Archives: убер

Tag Archives: убер

„Ви доставуваме… една минута за себе“ – нова кампања на McDonald’s и UberEats

Новата кампања од McDonald’s UK и UberEats се осврнува врз вистинските причини зошто нарачуваме храна, прикажувајќи ситуации во кои сервисот за достава на брендот за брза храна го „спасува денот“. Еден од спотовите во кампањата прикажува млад татко кој ги поканил другарчињата на своите деца заедно да играат во неговиот ... Read More »

Убер повторно се ребрендира

Поминаа помалку од две години од последното ребрендирање на компанијата Убер, а сега се одлучија за уште едно Убер очигледно напорно се труди да го поправи својот имиџ по низата критики и проблеми со кои се соочија за само неколку години. Сега компанијата се одлучи за уште едно ребрендирање, кое ... Read More »

“Убер“ планира кампања вредна 500 милиони долари за да ја поправи репутацијата

“Убер” планира кампања вредна 500 милиони долари за подобрување на нејзината репутација Компанијата “Убер“ сака да ја поправи својата репутација, која неодамна претрпе бројни удари по пишувањата во медиумите за несоодветното однесување во компанијата, а имаат намера тоа да го направат со голема имиџ кампања. Според пишувањата на медиумите во ... Read More »

Компанијата “Убер“ и еден голман испратија важна порака со само едно кратко користење на мобилен телефон за време на натпревар

Компанијата “Убер“ го искористи бесот на фудбалските фанови заради голманот кој го користел мобилниот телефон на натпревар, со цел да предупреди на опасноста од користење на овие уреди во текот на возењето “Убер“ Бразил и еден голман, чие внимание во текот на еден натпревар беше одвлечено од неговиот телефон, со ... Read More »

Uber доаѓа на 8-от Weekend Media Festival!

Генералниот директор на Убер (Uber) за Источна Европа, Anthony le Roux, во Ровињ ќе ги открие деталите за плановите за регионот на овој алтернативен такси превозник. Осмиот Weekend Media Festival (WMF) на сите свои учесници и регионалната јавност им носи уште една бизнис и медиа атракција: учеството на фестивалот го ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365