Home » Tag Archives: финале

Tag Archives: финале

Брукета & Жиниќ & Греј и Адико банка во финале на Euro Effie

Иванка Мабиќ Гагиќ, директор за меѓународно работење на агенцијата Брукета & Жиниќ & Греј, вели дека во овој случај се работи за единствена кампања во финансискиот сектор во Европа која успеа да влезе во финалето Брукета & Жиниќ & Греј и Адико банка со нивната кампања за Пакети за тековните ... Read More »

New Moment во финале за златна IPRA награда

Проектот “Една книга за мир” на агенцијата New Moment влезе во финале за златна награда IPRA во категоријата “Агенцијa – невладина кампања” Агенцијата New Moment влезе во уште едно финале со проектот “Една книга за мир”. Овој пат се работи за финалето за златна IPRA награда за ПР во категоријата ... Read More »

Startup Grind Skopje финале во најава !

Тимот на Startup Grind Skopje ве поканува на последниот настан за 2015 година, кој ќе се одржи на 18 декември, петок, од 17.30 – 20.30 часот во Public Room. Како кулминација на настаните одржани годинава, организацискиот тим најавува супер презентер, но и многу забава и интересни активности за учесниците. Главниот ... Read More »

“Драма во такси“ финалист на фестивалот Cresta

(РЕГИОН) – Кампањата “Драма во такси“ која ја креираше и реализираше агенцијата Меккен Белград се пласираше во потесниот избор за меѓународната награда Cresta која ја доделува Њујоршката компанија Creative Standards International во соработка со Меѓународното здружение за огласување (IAA). Оваа кампања се реализираше во склоп на проектот за репозиционирање и ... Read More »

Њу Момент Скопје со финале на Cannes Lions 2015

Убави вести попладнево ни доаѓаат од Кан, Франција, каде се одржува најголемиот светски фестивал на креативноста – Cannes Lions 2015. Пред неколку часа беа објавени финалистите во неколку категории од вкупно годинава пријавените 40 133 проекти во вкупно 21 категорија. Во категоријата PR lions, каде се натпреваруваат дури 1 969 проекти, токму ... Read More »

Прогласени победниците на Coca-Cola Куп 2015

Стадионот на Работнички во Градскиот парк во Скопје денес беше домаќин на големото фудбалско финале на Coca-Cola Купот. Момчиња и девојчиња од 12 до 16 години од цела Македонија, пред бројната публика и своите навивачи, ги одмерија фудбалските сили во финалните натпревари. Најдобрите ги добија заслужените медали, но денес победници ... Read More »

“Драма во такси” во финалето на Њујоршкиот адвертајзинг фестивал

Кампањата “Драма во такси“ на агенцијата McCann Белград влезе во финалето на еден од најпрестижните адвертајзинг фестивали кој се одржува во Њујорк. “Драма во такси“ е единствена кампања од регионот на бивша Југославија која е пласирана во финалето на овој фестивал, обезбедувајќи си место во категоријата Социјални медиуми и вирален ... Read More »

Прво па машко ! МекКен Скопје финалисти на SEMPL !

McCann Skopje

Одлични вести од Порторож ни стигнаа синоќа ! Како што веќе пишувавме, за прв пат во 15 годишната историја на SEMPL, семинарот на медиа трендови, кој претставува своевидно финале на регионалните маркетинг фестивали во регионов – во натпреварувачкиот дел конечно имавме и претставник од македонската маркетинг индустрија. МекКен Скопје, агенцијата ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365