Home » Tag Archives: форд фокус

Tag Archives: форд фокус

Официјално доделена наградата Автомобил на годината за Ford Focus

Вчеравечер и официјално беше доделена наградата Автомобил на годината на новиот Ford Focus во Македонија. На ексклузивен настан под мотото “The Focus Experience” кој се одржа во хотелот Александар Палас, наградата ја додели претседателот на Националното жири за избор на „Автомобил на годината во Македонија“, Горан Антевски а во име ... Read More »

Ford Focus – избран за автомобил на годината и во Македонија

Комплетно новиот Ford Focus е прогласен за Автомобил на годината за 2019 во Македонија, откако оваа титула претходно ја понесе во Словенија и во Хрватска. Исто така, Focus е еден од седумте автомобили на кратката листа за наградата Европски автомобил на годината, која ќе биде најавена во март. Стручно жири, ... Read More »

Ford Focus со 12 награди и продадени над 42.000 возила за шест месеци

Две титули Автомобил на годината и 10 победи во различни категории доби комплетно новиот и технолошки компетентен Ford Focus, откако во Европа почна со продажба минатото лето. Витрините на новиот Ford Focus многу бргу се полни со трофеи. Во првите шест месеци до ноември минатата година, Ford продаде 42.100 Focus ... Read More »

Промовиран првот Ford Mustang за продажба во Македонија

Во текот на вчерашниот ден, во продажниот салон на Ми-Да Гранд Моторс Скопје, официјално, беа промовирани првиот Ford Mustang за продажба во Македонија и новиот Ford Focus RS. На промоцијата, генералниот директор на Ми-Да Гранд Моторс, Дритон Заири изјави дека Ford Mustang-от е икона во автомобилскиот свет, а дека Ford ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365