Home » Tag Archives: Њујорк

Tag Archives: Њујорк

Исчезна статуата на Бестрашната девојка од улицата во Њујорк

Познатата статуа ќе добие нов дом поради безбедносни причини Прочуената статуа на Бестрашната девојка, која McCann ја направи за инвестициската куќа State Street Global Advisers, привремено исчезна од финансискиот реон на Њујорк, како дел од подготовките за промена на локацијата на ова уметничко дело. Бронзената статуа, која беше поставена спроти статуата ... Read More »

Македонската Пи Ворлд по втор пат го освои Њујорк

Над 200 експерти за односи со јавност од Америка, Канада, Европа и Блискиот Исток беа дел од второто издание на Global PR Summit New York, што се одржа минатиот четврток и петок во престижниот NYIT аудиториум во Њујорк. Организиран од македонската агенција Пи Ворлд, настанот вклучуваше интерактивни презентации од некои од најмоќните експерти за ... Read More »

Лидл и Хајди Клум најавуваат глобална соработка во Њујорк

“Heidi & The City” е темата на првата заедничка колекција на Хајди Клум и Лидл. Почетокот на оваа глобална соработка ќе биде обележан на 7 септември 2017 година за време на New York Fashion Week. За Хајди Клум и Лидл тоа ќе биде свечено претставување на колекцијата на меѓународен моден ... Read More »

Македонската Пи Ворлд со настан и во Њујорк

Македонската креативна агенција Пи Ворлд, овој јуни (8-9) , во просториите на престижниот магазин Vogue во Њујорк, ќе го одржи својот прв интернационален настан во САД. Global PR Summit New York вклучува презентации од над 20 интернационални експерти за односи со јавност и друштвени медии од светски познати компании како ... Read More »

Добри излозиве во Њујорк, фрлете поглед…

Посетителите на Њујоршката Петта авенија, секоја година, за време на празниците ги очекува вистински спектакл во излозите на луксузните брендови. Бидејќи Гугл знаеше дека не има неколкумина кои нема да стигнеме :) да одиме до Њујорк деновиве за да ги видиме (а баш сакаме да ги зирнеме) ни напави виртуелна тура! ... Read More »

“Драма во такси” во финалето на Њујоршкиот адвертајзинг фестивал

Кампањата “Драма во такси“ на агенцијата McCann Белград влезе во финалето на еден од најпрестижните адвертајзинг фестивали кој се одржува во Њујорк. “Драма во такси“ е единствена кампања од регионот на бивша Југославија која е пласирана во финалето на овој фестивал, обезбедувајќи си место во категоријата Социјални медиуми и вирален ... Read More »

Јана Савиќ Растовац дел од жирито на Њујоршкиот адвертајзинг фестивал

– РЕГИОН – Јана Савиќ Растовац, креативната директорка на агенцијата МекКен Белград, е избрана за член на жирито на угледниот Њујоршки адвертајзинг фестивал во категоријата Принт. Фестивалот во Њујорк е еден од најважните светски манифестации кои прават пресек на достигнувањата и креативноста во областа на огласувањето. Способноста една идеја да ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365