Home » Tag Archives: 2018

Tag Archives: 2018

Избрани мажите на годината за 2018 година

Владимир Чадиковски е Маж на годината за 2018 година, во изборот за Мажи на годината за 2018 во организација на Friday.mk и Моментум. На гала вечерта која се одржа во Тренд Гастро Бар, во присуство на голем број јавни лица од бизнис секторот, политиката, и јавниот живот, се наградија 10-те ... Read More »

Вклучете се и вие во гласањето за избор на Мажи на годината во Македонија за 2018 година

За прв пат оваа година се одржува официјалниот избор за Мажи на годината 2108 во организација на Friday.mk и Моментум. Настанот ќе се одржи во Тренд Гастро бар на 28 ноември со почеток во 20 часот. Како што веќе сите знаете, имаме 10 категории за мажи на годината. Но, една ... Read More »

За наградите Sempler се натпреваруваат повеќе од 90 кампањи оваа година

Добитниците на наградите ќе бидат објавени на 29 ноември на церемонијата во рамките на конференцијата SEMPL Регионалното жири ќе има тешка работа, бидејќи ќе мора да ги избере најдобрите меѓу повеќе од деведесет пријавени кампањи. Во борбата за дванаесет награди Golden Sempler и Grand Sempler за најдобра медиумска стратегија во 2018 ... Read More »

Конференција REXPO 2018 на 27 и 28 ноември во Загреб

Овогодишниот REXPO е во знак на продор на кинескиот капитал на пазарот во Хрватка и големите инвестициски проекти во малите градови Една од највозбудливите гранки на индустријата е градежништвото и тоа она која ја менува сликата на околината на подобро и кое од просторното уредување создава филозофија на квалитетно живеење. Но, ... Read More »

Јубилејни 20 SEMPL на 29 и 30 ноември во Порторож!

SEMPL за дваесет години не само што прерасна од тесно специјализиран семинар во настан, кој со светски познати говорници ги претставува најновите медиско-комуникациски трендови, туку се трансформираше во една од најважните конференции во регионот. За атрактивниот јубилеен изглед на настанот и оваа година се погрижи агенцијата Futura DDB. SEMPL, регионална ... Read More »

Стојанов, Црвенковска, Ефтимовски, Тирицовска и Атанасова ќе ја претставуваат Македонија во жирито на BalCannes

Во организација на HURA (Хрватското здружение за пазарно комуницирање) и Weekend Media Festival, седмото издание на BalCannes и оваа година ќе се одржи во Ровињ, Хрватска од 20-ти до 23-ти септември. Регионалното жири кое ќе ги избере најдобрите 25-креативни проекти за изминатата година вклучува и 5 претставници од Македонија: Милан ... Read More »

Продолжени пријавите за овогодишниот BalCannes!

Најдобра агенција во регионот од BalCannes оди во Кан Пријавите за овогодинешното регионално натпреварување, кое по седми пат се одржува во рамките на Викенд Медиа фестивалот во Ровињ, се продолжени за уште една недела, поточно до 07.09. 2018 година. Сите заинтересирани, оваа година, можат да ги искористат посебните придобивки при ... Read More »

Покажете му на Cannes како го правиме тоа на BalCannes

Ако оваа година мислите да се натпреварувате за својот BalCannes лав, фатете се за работа, затоа што пријавите за BalCannes, регионалната ревија на агенции, се отворени уште десетина дена! Најдобрата агенција на седмиот BalCannes ќе има можност со својот проект да се натпреварува на Cannes Lions 2019 – најреномираниот меѓународен натпревар ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365