Home » Tag Archives: apple

Tag Archives: apple

Apple изгуби две парници против Swatch во врска со маркетинг слогани

Apple безуспешно покрена две парници против швајцарскиот производител на часовници, една во Швајцарија, една во Австралија, со тоа што двете завршија во корист на Swatch Се работи за конфликт со Swatch, познатиот швајцарски производител на часовници. Конкретно, станува збор за две одвоени тужби кои Apple го покрена против Swatch во ... Read More »

Apple порачува „Не си играјте со мајката природа“ во импресивен спот за Денот на планетата земја

Најновото издание на кампањата „Shot on iPhone“ донесува енергична ода на мајката природа која остава без здив Apple го промовираше најновото продолжение на својата кампања „Shot on iPhone XS“, овој пат посветена на Денот на планетата Земја, во која донесува експлозија од бои и движења во обид истовремено да се ... Read More »

Apple ги најави плановите за онлајн ТВ без реклами, гејминг платформа и сопствена кредитна картичка

Технолошкиот гигант го проширува својот опсег на услуги за ублажување на ефектите од падот на продажбата на мобилни уреди На почетокот на оваа недела, Apple во своето седиште во Купертино, Калифорнија, најави голем број на нови услуги, што беше и очекувано со оглед дека компанијата мора да се најде начин ... Read More »

Личната приватност е во фокусот на новата реклама на iPhone

Разговор со пријател во ресторан, стоење пред писоар, ставање шминка во автомобил – иако сите овие активности технички се одвиваат во јавност, сепак го цениме нашиот личен простор и нашето право да задржиме некои работи за себе. Во новата реклама за iPhone, технолошкиот гигант Apple нé потсетува дека и тие ... Read More »

Американка го тужи Apple поради нешто што во рекламата за новиот iPhone не се гледало

Ова е за прв пат промотивните материјали за некои од најновите модели на iPhone да бидат темелно проучени во правна перспектива Можеби звучи бизарно, но американката Кортни Дејвис, го тужи технолошкиот гигант Apple, бидејќи телефонот iPhone која што го нарачала, дошол со мал засек на врвот на екранот, објави Бизнис ... Read More »

Седум имитатори на Елвис Присли достојни на “Кралот“ во новата реклама за Apple Group FaceTime

  Седум имитатори на Елвис Присли се здружуваат, без разлика на големите растојанија кои ги раздвојуваат, во најновата реклама на Apple. Овој 60-секунден музички спот ја промовира опцијата за групен FaceTime видео чет во новиот iOS 12.1. Рекламата почнува во еден евтин мотел, каде „Елвис“ свири на својата гитара. Навидум ... Read More »

Пристигна и новата Божиќна реклама на Apple

Apple се приклучи на низата брендови кои неодамна ги претставија своите анимирани кампањи за оваа божиќна сезона, односно го претстави својот шармантен анимиран спот во stop-motion анимација, која се занимава со темите на креативност и споделување. “Сподели ги твоите подароци” е интегрирана кампања создадена од страна на агенцијата TBWA\Media Arts ... Read More »

Сѐ е ГОЛЕМО во новата реклама на Apple за iPhone XS

Како дел од адвертајзинг кампањата за новиот iPhone XS, Apple објави нова реклама во која сѐ е големо – големи луѓе, големи мачки, големи колачиња и големо сѐ останато – исто како и новиот телефон кој го има најголемиот дисплеј во историјата на iPhone производите. Концептот за рекламата доаѓа и ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365