Home » Tag Archives: film

Tag Archives: film

Филм наместо класична божиќна реклама

Модниот бренд H&M, оваа година креира многу интересна новогодишна реклама која ги одушеви сите љубители на добриот филм. Наместо класична божиќна реклама, овај бренд се потруди да направи нешто поинакво. Осмислија краток филм кој потсеќа на филмот „Хотел Будимпешта“, а кој го потпишува  Wes Anderson со помош на лондонската агенција ... Read More »

Балканот владее со Golden Drum 2013 !

Гранд При, Њу Момент, Маркетинг365

Дваесетиот по ред Golden Drum, вечерва ги затвора завесите. Останува уште да се прогласат најдобрите за некои од најпрестижните категории во натпреварувачкиот дел, односно победниците од групите A,B,C,E,F,V,W и Q. Исто така ќе бидат доделени и неколку специјални награди како Golden Rose Award – за агенцијата која ќе собери најмногу поени, потоа Tartini Award – за најуспешната ... Read More »

Кога филмовите се повеќе од филмови

Можете да купите Кларк Кент очила. Можете да јадете ист хамбургер како тој, да возите Dodge камион толку брзо колку што Супермен лета, можете да ги отстранете неговите посилни од челик влакна на брадата со помош на Gillette… Последниот филм на Холивуд, посветен на Супермен, има повеќе од 100 промотивни ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365