Home » Tag Archives: Marketing365

Tag Archives: Marketing365

Маркетинг365 во жирито на Epica Awards – рамо до рамо со AdWeek, Campaign, The Drum, AdIndex….

Македонија за прв пат доби свој претставник во жирито на Epica Awards – единственото глобално креативно натпреварување каде за наградите одлучуваат уредниците на највлијателните светски медиуми кои ја следат маркетинг индустријата. Маркетинг365 е првиот медиум од Република Македонија кој доби специјална покана да биде дел од елитното светско друштво на ... Read More »

Објавено 25 членото жири на BalCannes. Петмина претставници од Македонија!

Гордана Ампова Димeвска (Зегин), Ленче Карпузовска (ЕВН), Василије Чорлука (Сачи&Сачи / Публицис ОНЕ), Жарко Димитриевски (Еден на Еден) и основачот на Маркетинг365, Борис Ефтимовски – ќе ја претставуваат Македонија во овогодинешното, најголемо досега, жири на креативниот фестивал BalCannes составено од некои од најдобрите и најискусни 25 стручњаци во комуникациската индустрија ... Read More »

Еве колку изнесуваат вкупните приходи на македонските маркетинг и медиски агенции за 2016 година

Најактивните и најголеми медиски и маркетинг агенции во Република Македонија, во изминатата 2016 година оствариле вкупни приходи од речиси 35 милиони евра  што како вкупен резултат е намалување на приходната страна за околу 320 000 евра во споредба со 2015 година кога истите агенции оствариле вкупно приходи од околу 35,3 ... Read More »

Интервју со Мојца Мајхен и Лучка Пељхан во пресрет на новото издание на Golden Drum

Во пресрет на новото издание на интернационалниот креативен фестивал Golden Drum кој годинава од 18 до 21 октомври е закажан во главниот град на Словенија, Маркетинг365  разговараше со Мојца Мајхен, извршната директорка на Golden Drum и Лучка Пељхан, директорката на натпреварувачката програма на фестивалот, кои специјално за нашите читатели ни споделуваат што ... Read More »

Гледајте ги наградните церемонии и сесии од Cannes Lions во живо на Маркетинг365

Маркетинг365 во соработка со најголемиот светски фестивал на креативноста Cannes Lions обезбеди live streaming за Македонија на наградните церемонии на фестивалот на кој ќе бидат прогласени најдобрите креативни проекти од изминатата година и избор на неколку атрактивни сесии. Читателите на Маркетинг365 ќе можат да уживаат и да го доловат духот ... Read More »

Маркетинг365 го читаат луѓето со највисока плата во државава

Според последните два извештаи на Државниот завод за статистика, вработените во секторот маркетинг и истражување на пазарот се најплатени од сите останати професии во земјава, со просечни плати од 45 051 за Јануари и 42.277 денари за февруари. Со оглед на тоа што на нашиот портал се споделуваат исклучиво информации кои се од ... Read More »

Маркетинг365 на Вашиот iOS и Android мобилен уред !

Вашиот Маркетинг365 одсега е достапен и преку модерни Android и iOS мобилни апликации кои можете веднаш да си ги инсталирате и преку нив да добиете можност М365 да го читате на вашиот мобилен уред, да имате пристап до статиите и тогаш кога сте offline, а и први да ги дознавате ексклузивите преку ... Read More »

Keep it simple and sexy

Замислете ситуација – се будите поспани. Сте имале соништа каде што прелетувате преку месечината, сте добиле на лото, сте купиле цели острови на Карибите, возите бел автомобил Mercedes-Benz C63 AMG, сте станале rock-ѕвезда и тогаш…ве удира мирисот на турското кафе кое што ви вели дека имате презентација во текот на денот. Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365