Home » Tag Archives: McCann Загреб

Tag Archives: McCann Загреб

Прослава на големите победи: Кока Кола и McCann Загреб направија посебни Кока Кола амбалажи

Инспирирани од победите во Русија и како долгогодишен спонзор на ФИФА Светското фудбалско првенство, Кока Кола одлучи со верните навивачи да ги прослави резултатите на хрватскиот национален фудбалски тим Додека Хрватска со нетрпение го очекува почетокот на натпреварот во Сочи во кој ќе се бори за финале на Светското фудбалско ... Read More »

McCann Загреб меѓу првите во светот започнува нова Mastercard платформа

“Започни нешто непроценливо”, е името на новата Mastercard глобална платформа која ги обединува различните активности на оваа голема меѓународна компанија, од развој на нови услуги до маркетинг комуникации. Движечката мисла зад новата визија е дека Mastercard инспирира и овозможува секој од нас да ја следи својата страст и да остави ... Read More »

Нова комуникациска платформа за Чоколино од MсCаnn Загреб

Првиот ТВ спот на овој бренд во кој носителот на комуникација не е познатото мече Лино Иако сите ние имаме различни карактеристики и навики, развиваме различни вкусови и погледи на светот и ги правиме работите секој на свој начин, постои нешто што ги поврзува сите нас. Само нешто толку посебно ... Read More »

Креативниот оддел на McCann Загреб доби големо засилување

“Се радувам на позитивната и инспиративна атмосфера која веќе некое време се развива во нашиот мал адвертајзинг свет“ – вели новиот креативен директор на McCann Загреб. Иван Чепелак е новиот креативен директор во McCann Загреб. Се работи за многу искусен експерт кој ги помина последните 11 години, прво како копирајтер, ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365