Home » Tag Archives: mccann skopje

Tag Archives: mccann skopje

Меккен Скопје вработува Account менаџер

Маркетинг агенцијата Меккен Скопје, за својата канцеларија во Скопје има нова отворена работна позиција: Account Manager. Потребни квалификации: Универзитетска диплома Најмалку три години работно искуство во агенција или компанија (искуство во агенција е предност) Искуство во водење проекти Менаџирање со време, менаџирање со ресурси Раководење со тимови, брифирање, јасно поставување ... Read More »

Екрем Дупановиќ, ексклузивен гостин на McCann Skopje и Universal Media Skopje

Основачот и главниот и одговорен уредник на еден од најрелевантните регионални маркетинг медиуми, порталот Медиа Маркетинг, г-дин Екрем Дупановиќ,  ветеран во огласувачката индустрија, вчера и денеска беше специјален гостин на агенциите McCann Skopje и Universal Media Skopje и во нивна организација оддржа две  интересни предавања во главниот град на Македонија. Дупановиќ најпрво вчера ги посети студентите и алумните ... Read More »

Јелена Арсовска и официјално промовирана како нов Managing Director на McCann Скопје

Јелена Арсовска и официјално е поставена на позицијата Managing Director на McCann Скопје и ќе биде задолжена за проширување на работењето, работа со клиентите, понатамошен развој на сервисот и услугите на агенцијата McCann Скопје. Јелена има соработувано со голем број на меѓународни и регионални партнери од различни дејности, од кои е ... Read More »

Фестивалот на креативни индустрии Скопје Креатива 2015 – Огледало на регионалната креативност

Фестивалот на креативни индустрии под називот Скопје Креатива 2015 ќе биде одржан од 16 до 20 септември во главниот град на Македонија. Под мотото „Скопје – мој град“ во текот на четирите фестивалски вечери ќе бидат одржани презентации, предавања, работилници, панел дискусии и дебати. Учесници на фестивалот покрај македонските креативци, ... Read More »

McCann Белград прогласена за најуспешна агенција во регионот

Агенцијата “McCann” Белград е прогласена за најдобра агенција во регионот на фестивалот на рекламни кампањи “BalCannes” кој се одржува во рамките на Викенд Медиа фестивалот во Ровињ.”McCann” Белград е прогласена за агенција на годината врз основа на изборот на специјализираниот портал за огласување “Media Marketing” едногласно поддржан од страна на ... Read More »

Кампањата “Скопско ретро колекција“ меѓу топ 25 најдобри кампањи во регионот

Кампањата “Скопско ретро колекција“ реализирана од страна на агенцијата МекКен Скопје за клиентот “Пивара Скопје“ се пласираше во ТОП 25 најдобри кампањи на Балканот на регионалната Balcannes ревија во склоп на Викенд Медија Фестивалот кој деновиве се оддржува во Ровињ, Хрватска. Останатите пријавени македонски кампањи (“Бекутан кутија полна љубов“ за Алкалоид ... Read More »

McCann Скопје вработува Арт директор и Графички дизајнер

Една од водечките македонски маркетинг агенции, McCann Скопје го проширува својот тим со две нови работни места: – Арт директор ; и – Графички дизајнер Пратете ги Вашето CV и портфолио на : mccann@mccann.com.mk Read More »

Најдобрите новогодишни видеа на агенциите од Македонија

Маркетинг365 Честитка

Предновогодишните празници се одлична прилика за маркетинг агенциите да сработат креативни новогодишни видеo честитки, што би се рекло “за своја душа“…како финален проект со кој на своите вработени, соработници и целата јавност ќе им ја честитаат годината што доаѓа – притоа промовирајќи го својот креативен потенцијал и вредностите кои ги ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365