Home » Tag Archives: Mini

Tag Archives: Mini

Кампања на MINI со симпатични мини спојлери

Агенцијата Pereira & O’Dell направи кампања на социјалните мрежи која може да вознемири некои фанови на познатите серии и филмови MINI се обидува да ги изнервира корисниците на социјални мрежи кои уживаат да поминуваат часови гледајќи ги своите омилени серии неколку сезони наеднаш. Наместо тоа, оваа автомобилска компанија има намера ... Read More »

Минимализам во новото лого на Mini

Германската агенција KKLD работеше на овај „редуциран“ дизајн Mini го редизајнира своето лого со минималистички „редуциран“ пристап кон својот традиционален дизајн со крилја Новиот дизајн, кој го потпишува берлинската агенција KKLD, ќе биде користен на сите Mini модели од март 2018 година. Според соопштението на брендот во сопственост на BMW, ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365