Home » Tag Archives: pepsi

Tag Archives: pepsi

Индра Нуи заминува од позицијата CEO на Pepsi после 12 години

Корпоративниот свет ќе остане со една жена помалку на позицијата Генерален извршен директор, а Pepsi останува без лицето кое ја претставуваше компанијата веќе 12 години. Компанијата PepsiCo во понеделникот соопшти дека Индра Нуи ќе ја напушти позицијата Генерален извршен директор на 3 октомври, ставајќи крај на својата 24-годишна кариера во ... Read More »

Познатите фудбалски ѕвезди играат пејнтбол во новата реклама на Пепси

Ѕвездите на Барселона и Реал Мадрид, Лионел Меси, Марсело, Тони Крос заедно со асот на Тотенхем, Дели Али и Карли Лојд (Манчестер Сити) се дел од новата занимлива реклама на Пепси која е снимена во Шпанија. Тие се бркаат едни со други и играат еден вид на фудбалски пејнтбол. Погледнете! Read More »

Пепси го прославува 120 роденден со римејк на рекламата од 1992 година со Синди Крафорд

Синди Крафорд се враќа во еден вид римејк на рекламата за Пепси од 1992 година Пепси се враќа во минатото за својата 120-годишнина и ја оживува ТВ рекламата од 1992 година со супермоделот Синди Крафорд. Компанијата, исто така, ја враќа својата ретро амбалажа и ќе има и турнеја со pop-up ... Read More »

Coca-Cola и Pepsi губат млади фанови според податоците од најновото истражување на Connexity 

“Битката” помеѓу Coca-Cola и  Pepsi штотуку ги доведе двата големи бренда на заедничко рамниште. Фановите на двата брренда се сосема различни во однос на образование и политичка насоченост, но двата бренда имаат поголем дел постари фанови во согласност со податоците од најновото истражување на е-комерц и провајдерот за потрошувачка аналитика Connexity. ... Read More »

УЕФА и Пепси за првпат претставуваат музички настап во живо на финалето на УЕФА лигата на шампионите

УЕФА и Пепси информираат дека за првпат, финалето на УЕФА Лигата на шампиони ќе вклучува глобален музички настап во живо како дел од церемонијата на отворање. На 28 мај на стадионот ЏузепеМеаца во Милано, Италија, во рамките на УЕФА Лига на шампиони церемонијата на отворање претставена од Пепси ќе настапува ... Read More »

Pepsi ќе постави емотикони на своите пакувања за ова лето

Coca-Cola се прослави со имиња на шишињата. Сега, редот е на Pepsi да изведе некоја голема, забавна идеја за своите пакувања – новата ‘PepsiMoji’ кампања ќе биде претставена глобално ова лето, а се состои во претставени емотикони на своите шишиња и лименки. Претставник на Pepsi ја потврди “Say It with ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365