Home » Tag Archives: Publicis

Tag Archives: Publicis

Оглас за работа во Публицис

Маркетинг агенцијата Publicis One Македонија објавува оглас за вработување на Event менаџер. Сите заинтересирани кандидати се покануваат да ги испратат своите Професионални Биографии (CV-a) најдоцна до 15.08.2018 на следнава е-маил адреса: jobs@publicis.com.mk Read More »

Социјален експеримент на Heineken

Спотот за најновиот проект на Heineken- наречен “Worlds Apart”, цели кон пронаоѓање на заедничко разбирање помеѓу луѓето кои имаат различни ставови и води кон тоа да бидат поотворени едни кон други. Креиран од страна на Publicis London, “социјалниот експеримент” здружува два странци во реалниот живот кои се среќаваат еден со друг ... Read More »

Зошто креативните компании треба да размислуваат како консултанти?

Како што маркетингот се менува со достапноста на податоците и технолошкиот напредок, рекламните агенции сега треба да се натпреваруваат за бизнисот со новиот ривал- консултантските фирми, како на пример Accenture и Deloitte. Оваа тензија се создаваше во текот на изминатите неколку години за денес да добие голем размер. Deloitte направи ... Read More »

Starcom го освои медиското работење на Fiat Chrysler вредно 600 милиони евра

Овај 600 милиони вреден акаунт ќе ја промени агенцијата во март наредната година и се однесува на 30 пазари во Европа, на Блискиот Исток, Африка  и Азија – Пацификот  (СВЕТ) – Starcom дел од Publicis Media го освои бизнисот за закуп и медиа планирање за Fiat Chrysler после глобалната ревизија на ... Read More »

„Каков пензионер си станал…“ – една поинаква кампања на приватните пензиски фондови и Мапас

Сѐ почестo во друштво ве „реметат“ со „Каков пензионер си станал…“? Тогаш треба да ја погледнете новата кампања на приватните пензиски фондови – КБ Прво пензиско друштво и НЛБ Нов пензиски фонд, заедно со МАПАС – Агенцијата за супервизија на капитално финансирано пензиско работење. Кампањата, преку гифови, ги опфаќа сите ... Read More »

Публицис Словенија со нов директор за проекти

(РЕГИОН) – Метод Кранјц е назначен за нов директор на проекти во креативната агенција Публицис Словенија. Кранјц има долгогодишно искуство во светот на огласувањето и маркетингот. Во Публицис пристигнува од AV Studio каде повеќе од 11 години беше одговорен за клучните домашни и меѓународни клиенти. Со своето знаење и искуство во повеќе ... Read More »

Македонската маркетинг елита ја славеше креативноста

Повеќе директори на маркетинг агенции, сопственици на медиуми, маркетинг професионалци од компании, креативни и арт директори, дизајнери, продуценти, адвертајзинг фанатици и останати учесници и вљубеници во рекламната индустрија, саботата присуствуваа на првиот македонски настан официјално поддржан од најголемиот светски креативен фестивал – Cannes Lions. “Lions Talks“, настанот организиран од  Маркетинг365 и ... Read More »

Публицис Worldwide го откри новото лого дизајнирано во чест на основачот Марсел Блустен-Бланше

Публицис Worldwide го лансираше дизајнот на новото лого во чест на оригиналното лого на Публицис кое го креираше основачот Марсел Блустен-Бланше во 1926 година. Новиот идентитет е во Арт-деко стилот на оригиналното лого поставено на вратата од првата канцеларија на Блустен-Бланше, но содржи и модерни карактеритики како симетрија и едноставност, ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365