Home » Tag Archives: QUDAL

Tag Archives: QUDAL

Виталиа повторно добитник на престижната награда за квалитет – QUDAL

Македонската водечка компанија за здрава храна Виталиа повторно се закити со престижната светска награда QUDAL – Медал за квалитет 2017/2018, што се доделува на компании кои нудат производи со врвен квалитет според светски стандарди. Зад оваа позната награда за квалитет стои реномираната швајцарска организација  ICERTIAS со фелијали во повеќе од ... Read More »

Што би купувале Македонците доколку имаат неограничен буџет?

Доколку просечниот Македонец би имал неограничени средства на располагање и доколку носи одлуки кои зависат единствено од квалитетот на производот што го купува, Македонците би возеле Мерцедес, би посетувале концерти на Ју Ту (U2), Нокаут или Каролина Гочева и најверојатно би гледале натпревари во кои учествува клубот Барселона. Ова се ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365