Home » Tag Archives: twitter (page 2)

Tag Archives: twitter

Се сеќавате ли на својот прв твит?

Малку корисници воопшто се сеќаваат кога го отвориле својот профил на некоја од социјалните мрежи. Твитер има алатка за сеќавање на тие моменти. Доколку имате профил на некоја од социјалните мрежи, тешко е да се сетите кога сте го отвориле, а особено пак, која била вашата прва објава на него. ... Read More »

Dove и Twitter изградија алатка која ќе мери колку се позитивни или негативни вашите твитови

Откако пред една година за прв пат се здружија за да се борат против негативните твитови, Dove и Twitter сега одат еден чекор повеќе во нивното истражување како социјалните медиуми влијаат врз самодовербата. Тимот лансираше нова фаза во нивната #SpeakBeautiful кампања со алатка која ги издвојува зборовите поврзани со физичкиот ... Read More »

Twitter тестира промовирани твитови за “гостинската” верзија на сајтот

Twitter започна со бета тестирање на промовирани твитови и видеа за ‘одлогираната’ верзија на платформата (луѓе кои ги следат твитовите – но не се регистрирани на Твитер), овозможувајќи им на огласувачите нов начин за водење на кампањи за поголема публика од нормалната база на корисници. Како продолжение на проширената можност ... Read More »

Twitter новини: Аutoplay видеа и нов стандард за прегледи на видео форматите

Twitter претстави ново искуство за гледање на сите ембедирани видеа, GIF-ови и Vine-ови. Овие rich media креативи сега со методот на autoplay автоматски ќе се прикажуваат на корисничките тајмлајни, најпрвин на iOS и веб прелистувачите, а од почетокот на јули и на Android. Кога корисникот скрола низ тајмлајнот и ќе ... Read More »

Битка на мобилните оператори на Twitter…кој е победникот?

Драги маркетери, Време е за најновата лекција во предметот “Социјални медиуми”. Овојпат, улогите ги имаат Jay Rooney, обичен граѓанин на САД, мобилните оператори AT&Т и Т-MobileUSA, а како special guest star e John Legere, главен извршен директор на Т-MobileUSA. Jay се жали на Twitter за тоа дека АТ&Т му наплаќа ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365