Home » Tag Archives: Young Drummers

Tag Archives: Young Drummers

Прогласени победниците на 25-то издание на Golden Drum

Жиријата за категориите WHAT и WHY на креативниот фестивал Golden Drum ги прогласија победниците за овогодинешното јубилејно 25-издание на фестивалот, на официјалната наградна церемонија која се одржа синоќа во Порторож, Словенија. Како најдобра кампања во категоријата WHAT беше прогласена „Bihor Couture“ на McCann Bucharest во поткатегоријата „F. Reach“, додека пак „Finding ... Read More »

Речиси 1200 креативни идеи од 28 држави ќе се натпреваруваат на Golden Drum 2018

Речиси 1200 креативни идеи од 28 држави ќе се натпреваруваат на јубилејното 25-то издание на меѓународниот фестивал на креативноста Golden Drum, кој ќе се одржи од 17 до 19 октомври 2018 во Порторож, Словенија. Потесниот избор ќе биде познат на 17 октомври (среда), додека пак победниците ќе бидат прогласени на ... Read More »

Рокот за пријавување на Young Drummers продолжен до 21 септември

Рокот за пријавување на традиционалниот натпревар за млади креативци под 30 години Young Drummers, дел од фистивалот на креативноста Golden Drum, е продолжен до 21 септември. Фестивалот Golden Drum ќе ја прослави својата 25-годишнина помеѓу 17 и 19 октомври во Хотел Словенија во Порторож, a натпреварот Young Drummers оваа година ќе го ... Read More »

Бранко Џалев е овогодишен победник на Young Drummers натпреварувањето за Македонија

Бранко Џалев е победник на натпреварувањето “Young Drummers“ за Македонија кој го организираат фестивалот Голден Драм и Македонски Телеком На отворениот повик можеше да учествуваат сите млади дизјанери (родени после 16 октомври 1985 година) со креирање на постер-решение на тема: „Зависност од мобилни телефони и социјални мрежи“. Авторот на првонаградениот постер ќе ... Read More »

Петар Стојчевски и Елена Божиновска се победници на “Young Drummers” натпреварот

Петар Стојчевски и Елена Божиновска се младите креативци од Македонија кои ги креираа најдобрите постер-решенија на тема: “Стоп за пишување на мобилен додека возите” Во пресрет на адвертајзинг фестивалот „Golden Drum“ (кој ќе се оддржи од 7 до 10 октомври во Порторож, Словенија) со поддршка и партнерство на Македонски Телеком за ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365