Home » Во фокусот » Во среда ќе се оддржи првиот Snapchat Meetup во Македонија!

Во среда ќе се оддржи првиот Snapchat Meetup во Македонија!

snapcat meetup makedonija

Оваа среда (25 мај) со почеток од 20 часот во кафе-бар Винил, ќе се оддржи првиот Snapchat Meetup во Македонија.

Организатори на настанот се Митко Цабевски, Ева Пиперевска и Јован Димитров кои со присутните ќе споделат што е финтата!? со целиот тој buzz околу Snapchat, апликацијата која за брзо време стана хит за четување меѓу младите и која дневно има повеќе од 10 милијарди прегледи.

Планираме интересен муабет како да го искористите Снепчет за забава, лична промоција, но и како компании, брендови и стартапи може да го искористат за маркетинг.“ – велат организаторите.

Автор Marketing365

Маркетинг365 (М365) е прв македонски портал кој во фокусот ја има маркетинг, медиа и ПР индустријата во Македонија. Формиран е во 2011 година и во своето досегашно постоење има добиено неколку домашни и меѓународни признанија вклучувајќи ги и “Блог на годината“ (прво место, 2011 и 2015 год.), “Највлијателен балкански блог кој доаѓа од Македонија“ (прво место 2012) и “Најдобар бизнис-информативен веб сајт“ (второ место, 2014). Почнувајќи од февруари 2015 година, Маркетинг365 е официјален претставник во Македонија на најпознатиот светски креативен фестивал Cannes Lions. Тимот на М365 го сочинуваат активни професионалци од маркетинг, медиа и ПР индустријата во Македонија. e-mail : contact@marketing365.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Marketing365 Marketing365 Marketing365