Home » Во фокусот » Икеа уште еднаш воодушеви со одличен пост по повод Ноќта на вештерките

Икеа уште еднаш воодушеви со одличен пост по повод Ноќта на вештерките

Овај бренд уште еднаш го искористи својот специфичен хумор за да создаде симпатични “направи сам“ инструкции за правење на совршен костим за Денот на вештерките

Икеа повторно докажува дека има совршен пост за социјалните мрежи за секоја прилика, овој пат инспириран од Ноќта на вештерките.

За празникот Ноќта на вештерките, брендот сподели псолутно симпатични “направи сам“ инструкции за правење едноставни костуми базирани на мошне популарната ТВ серија The Handmaids Tale.

Што ви е потребно? Само три производи од најблиската продавница на Икеа: црвена Merete завеса за маскирана наметка, ламба Ekas за капа и секако ножици за да ја пресечете наметката во саканата форма. За само неколку минути може да почнете да ги поздравувате луѓето со “Prisad Cheats!”

Hva med et «hand made» kostyme i år?

Posted by IKEA on Wednesday, October 31, 2018

Овие упатства во препознатливиот стил на Икеа беа креирани од агенцијата SMFB во Осло. Ова не е првпат Икеа да дава идеи за костуми, така што минатата година, откако слушнаа дека нивните производи се користат во серијата Game of Thrones, тие го направија овој одличен пост:

‘Night gathers, and now my watch begins…’ The loyal SKOLD rug – as worn by the IKEA Night’s Watch http://po.st/D9zOnC

Posted by IKEA on Monday, August 7, 2017

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Marketing365 Marketing365 Marketing365