Home » Author Archives: Marketing365 (page 20)

Author Archives: Marketing365

Парк Резиденс со одлично брендирана автобуска станица – “The lifestyle you deserve”

Комплексот Парк Резиденс ја започна својата нова кампања под мотото “The lifestyle you deserve”, преку која ќе се обиде да ги претстави сите содржини и можности кои ги нуди. Во склоп на оваа кампања деновиве го забележавме и одличниот брендинг на автобуските станици кои го претставуваат различниот “lifestyle” кој го нуди ... Read More »

Илинка Црвенковска, Жарко Димитриоски и Душан Дракалски дел од регионалното жири на #Kaktus2017

Организаторите на фестивалот на интегрирани комуникации Кактус од Србија го објавија списокот  со членови на регионалното жири за доделување на стручните награди за годинава. Регионалното жири е составено од 11 креативни директори од регионот, а македонски претставници во одбраното друштво се  Илинка Црвенковска од Идеа Плус, Жарко Димитриоски од Еден На ... Read More »

Скопје и Македонија добиваат можност за светска промоција

Се стеснува изборот на екипи кои би настапиле во Скопје на Супер куп 2017. Најмногу се посакуваат Манчестер Јунајтед… и Реал Мадрид или Јувентус. Спортските фанови се радуваат на единствената можност да гледаат во својата родна земја врвен фудбал, сега и којзнае кога повторно. Но се радуваат и сите оние ... Read More »

Фејсбук и Гугл веќе “јадат“ до 60% од дигиталните реклами во Бугарија

Пазарот на интернет рекламирање во Бугарија повторно забележа двоцифрен раст за минатата година. Тој порасна за 27%, за да стигне до нето инвестиции во износ од 87.1 милиони леви т.е околу 40 милиони евра.  И додека сите зборуваат за технолошки иновации како виртуелна реалност и вештачка интелигенција, втора година по ред ... Read More »

All Channels е PR агенција на годината во Бугарија

All Channels Communication Group е избрана за агенција на годината во осмото издание на PR конкурсот BAPRA Bright Awards, организиран од Бугарската асоцијација на PR агенции (БАПРА). Освен со најпрестижната награда на натпреварот, која се доделува за севкупната презентација на агенциите и успешно реализирани проекти во текот на изминатата година, тимот ... Read More »

Bruketa&Žinić OM ги продадоа уделите во Баку, Белград и Brokuli&Ž

РЕГИОН- Во контекст на неодамна постигнатиот договор со најголемата светска маркетинг групација WPP, а веднаш пред неговата имплементација која се очекува за јули оваа година, агенцијата Bruketa&Žinić OM излегува од ко-сопствеништвото во агенциите во Белград, Баку и во агенцијата Brokuli&Ž. Белградската агенција Popular беше дел од Bruketa&Žinić OM од 2012 година, ... Read More »

Стоби Флипс стикери за Viber

Витаминка Прилеп, заедно со маркетинг-агенциите Division и Brand Union ја продолжува двеодоливата приказна за Стоби и Чоко Стоби Флипс. Знаејќи ја популарноста на платформата за комуникација во нашата држава и начинот на кој најчесто комуницираат помладите генерации, беа креирани 29 супер забавни и интересни вајбер-стикери, кои служат како супер замена ... Read More »

Настан: CareerLaunch Talks – 7 говорници кои ќе ве натераат да започнете нова кариера

На 5-ти и 6-ти мај, петок и сабота во Универзитетска Библиотека „Св. Климент Охриски”, Summer Work and Travel Alumni Македонија во соработка со Младински Инфо Клуб Скопје, ќе го организира вториот по ред CareerLaunch саем за започнување на кариера во иновативни tech и стартап компании. Настанот ќе трае од 14:00 ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365