Home » Author Archives: Marketing365 (page 5)

Author Archives: Marketing365

Се одржа Global HR Summit Скопје настан на кој Facebook, Unilever, ING Bank и Novo Nordisk ги претставија HR трендовите

Минатиот петок во хотел Александар Палас во Скопје успешно се оддржа овогодинешниот Global HR Summit Скопје настан на кој преку 200 делегати од Македонија и регионот имаа можност да слушнат од познати светски компании за трендовите во индустријата на човечки ресурси, за тоа со какви предизвици се соочуваат HR професионалците ... Read More »

Денеска стартува со работа порталот “Женски Магазин“

По 5 години развој на проектот Фактор.мк, својата понуда компанијата ја шири со нов веб производ. Од денес, на медиумскиот пазар, понежниот пол ќе може да го чита „ Женски магазин “. Медиумската групација на компанијата Фактор Портал ДОО покрај порталот Фактор.мк и ТВ емисијата “Фактор Магазин“ од денска е збогатена со уште еден ... Read More »

Web Summit 2017: Лисабон и годинава ја собира целата IT елита на едно место!

Најголемата технолошка конференција во светот, Web Summit (https://websummit.com) и годинава во Лисабон, Португалија во периодот од 6 до 9 ноември ќе претставува центар на целиот IT свет и место каде технолошките лидери ќе ги дефинираат новите правила на IT бизнисот и ќе ги предодредат трендовите што не очекуваат во иднина. ... Read More »

“Скопско Ехо“ – отсега во тираж од 45,000 примероци

Скопскиот неделник “Скопско Ехо“ од оваа недела ги руши сите рекорди на тираж што се однесува до печатените медиуми во Република Македонија, пораснувајќи на тираж од 45,000 примероци. Истовремено, бројот на страници неделава се зголеми на плус 8 во боја, со што сега весникот е распослан на вкупно 40 страници. ... Read More »

Маркетинг професионалците од Хрватска ќе може да се сертифицираат како судски вештаци за комуникации

Програмата на HURA ќе влијае на професионализација во индустријата со зголемување на бројот на стручњаци за регулација и саморегулација и на судските вештаци за пазарно комуницирање. Пријавите се отворени до 3 ноември, а можат да се пријават членовите на HURA, но и сите заинтересирани (РЕГИОН) – Со цел зголемување на ... Read More »

Истражување: Кои се ТОП 3 ланци на маркети според потрошувачите во Македонија?

Во Септември 2017 година агенцијата Инсајдер ИД, спроведе истражување на тема “Анализа на влијание на промотивни активности, карактеристики на производ, фактори при избор и рангирање на маркетите во Македонија”. Во првиот од вкупно шест дела од истражувањето, потрошувачите наведуваат во кои 3 маркети најчесто пазарат, а со тоа според нивните ... Read More »

Јелена Арсовска од Меккен Скопје дел од 25-тото издание на Бизнис Кафе Македонија

На 28.09.2017 година (овој четврток) од 18:00 чaсот во Дистрикт барот во хотел Мериот ќе се одржи 25. Бизнис Кафе Македонија. Гостите ќе слушнат уште неколку успешни професионални и животни приказни Посетителите овојпат ќе имаат прилика да се дружат со Зоран Мартиновски, раководител на МФК Корпорацијата на Светската банка за ... Read More »

Кампањата на „Еден на Еден“ избрана во топ три најдобри интернет кампањи во регионот!

Кампањата на маркетинг агенцијата „Еден на Еден“ за сатирично-хумористичната емисија „Фчерашни новости“,  беше избрана меѓу трите најдобри во категоријата „Дигитален микс“ (Digital Mix) на дигиталните награди „SoMo Borac“, кои се доделуваа викендов на 10. по ред „Викенд медиа фестивал“ во Ровињ, Хрватска. Станува збор за најважните регионални дигитални награди каде годинава имаше ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365