Home » Креативен импулс

Креативен импулс

Нова кампања во Скопје: Шарен град е среќен град!

Често се прашуваме што е тоа што ги прави градовите убави и примамливи за минувачите? Дали е архитектурата, пејзажот или неговите жители? Можеби е тоа нешто едноставно како бојата… Шарен град е среќен град. Замислете го својот град во ведри и впечатливи бои, зарем не би било фантастично да живеете во ... Read More »

Guinness користи виртуелна реалност за да ги поттикне сетилата за вкус на потрошувачите

Guinness започна кампања “на терен“ со која ги поканува потрошувачите во супермаркетите во Велика Британија да ја започнат својата “тура на сензации“ со цел да го зајакне вниманието на нивните пијалаци. Во соработка со агенцијата R/GA London со користење на VR сет, Guinness ќе им понуди на потрошувачите на Tesco на територијата ... Read More »

Паметен градник кој истовремено е и велнес тренер

VITALI спортските градници се паметни парчиња на гардероба кои нудат повеќе од само добра поддршка за време на тренинг – дизајнирани се да му помогнат на лицето кое ги носи да одржи баланс преку одржување на неговото тело во согласност со природниот ритам на телото. Ова парче гардероба исто така служи ... Read More »

Тие се се` само -offline не! Нова реклама на Вип оператор!

Минатиот петок во просториите на Вип оператор беше претставена новата услуга Vip Combo Box со која корисниците добиваат брз интернет вo својот дом, викендичка или, пак, на работното место. Vip Combo Box уредот е многу едноставен за користење, треба само да се приклучи во струја и сурфањето може да започне. Како што ... Read More »

Драган Бјелогрлиќ е “кралот“ во новата реклама на новото “Крали Марко“

Еден од адутите на Прилепска Пиварница, секако покрај носечкиот бренд “Златен Даб“, “народното“ “Крали Марко“ периодов е во мисија на ре-позиционирање на нашите трпези со кампања која вклучува и мини ре-брендирање. Најпрво беше претставена новата етикета каде црвената и белата боја си ги сменија местата од досега и добивме чист дизајн ... Read More »

Harvey Nichols “ангажираа“ редок вид на птица за потребите на својата нова кампања

Harvey Nichols повторно во голем стил ја изненадуваат пошироката јавност со своето огласување, па така во најновиот прин оглас под назив “Dead Rare“ зедоа необична, ретка и загрозена врста на птици како би го претставиле својот уникатен ѓердан од танзанит и дијаманти. Фактот што “модел“ за овој ѓердан е токму загрозен ... Read More »

Брилијантен „мрзлив“ оглас за паб кој стана вирален хит

Предупредување до клиентите: Внимавајте какви пораки им испраќате на своите дизајнери. Би можеле да завршат во некој од нивните дизајни. Пораките всушност на крајот би можеле да завршат како целосен оглас. Ова беше честа тема на разговор минатата недела, откако се појави еден британски оглас, кој го направи дизајнерот Dave ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365