Home » Медиуми (page 4)

Медиуми

Дојдете по своите #Милијарди

Првиот е човек со неограничени финансиски средства, а вториот за себе тврди дека нема што да изгуби. Првиот е крал на инвестициските фондови и потенцијален криминалец, а вториот е успешен адвокат којшто ги приведува криминалците од висок калибар пред очите на правдата. Не се работи за актери од домашната политичка ... Read More »

Вечерва започнува втората сезона на квизот „Арена“ на ТВ Алфа

Вечерва започнува втората сезона на популарниот квиз „Арена“. Овој квиз започна минатата година со формат во македонска продукција, предводен од Димитар Атанасовски, а емитуван на Алфа Телевизија, привлече огромен број гледачи. За возбудата да биде уште поголема во новата сезона, „Арена“ вклучува иновативни методи и нови игри за уште поголем ... Read More »

Проект на Радио Канал77: „Дедо Мраз сакам нешто да ти кажам“

На веб страната на Канал 77 беше активирана апликација преку која на многу едноставен начин најмладите слушатели можеа да “го контактираат“ Дедо Мраз и да му испратат текст, цртеж, фотографија, песничка или слично. Од пристигнатите содржини се одбираа 10-те најкреативни и истите деца беа посетувани од тимот на Канал77 во нивните домови ... Read More »

“24 Вести” се ребрендира во “Телевизија 24“

Шест години од постоење во македонскиот медиумски етер, по првиот сигнал на телевизијата 24 Вести. Грижата за навремено, објективно, прецизно информирање со сите нишани на етичкото новинарство ќе продолжи и понатаму, а фокусот ќе бидат граѓаните. Раководството на телевизијата внесува многу новини. На свеченоста по повод годишнината уште една новина, ... Read More »

4 трендови кои ќе ги редефинираат медиумите во 2017 година

Од видеата во живо до интерактивните кампањи на отворено, магазинот Marketing Week  ги предвидува четирите трендови кои  ќе го променат медиумскиот спектар во текот на оваа година. 1. Емитување во живо Брендовите ќе пристапат кон  емитување на видео во живо. Досега тоа се применуваше како експеримент или маркетиншки трик, но во иднина ... Read More »

„Еуроспорт“ и „Дискавери“ ги добија сите ТВ права за емитување во Европа на Олимписките Игри

Интернационалниот Олимписки Комитет (ИОК) објави дека сите телевизиски и мултиплатфорни права за емитување во Европа за следните четири манифестации на Олимписките Игри во периодот од 2018-2024 се доделени на Дискавери Комуникејшнс, матичната компанија на Еуроспорт. Со оваа објава започнува долгорочното партнерство меѓу најголемиот спортски настан, Олимписките Игри и водечката медиумска ... Read More »

Денеска премиера на телевизискиот проект Фактор 24

Денеска со почеток од 23:00 часот стартува телевизискиот проект на порталот Фактор, насловен како ФАКТОР24 – реализиран во соработка со телевизијата “24 Вести“ „ФАКТОР 24“ е замислен како уникатен ТВ формат кој ќе обработува општествено економски теми од Македонија и регионот, каде на едноставен, јасен и приeмчив начин ќе ги отвари ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365