Home » Настани

Настани

6 Најважни теми за кои ќе се зборува на NEM оваа година

Освен бројните можности за бизнис познанства, преговори и пред се` добро поминато време, NEM е одлично место за уште една важна работа – учење. New Europe Market е конференција ориентирана кон медиумите, а оваа година ќе се дискутира за различни теми кои се воглавно поврзани со променливите трендови во телевизиската ... Read More »

Подгответе се за новиот BalCannes

Наскоро се отвараат пријавите за шестото издание на BalCannes На почетокот на јуни ќе бидат отварени пријавите за BalCannes на кој се претставуваат најдобрите мали и големи агенции од регионот, во организација на HURA (Хрватско здружение за деловно комуницирање) и Weekend Media фестивалот. Најдобрите проекти од регионот ќе бидат избрани ... Read More »

Македонската Пи Ворлд со настан и во Њујорк

Македонската креативна агенција Пи Ворлд, овој јуни (8-9) , во просториите на престижниот магазин Vogue во Њујорк, ќе го одржи својот прв интернационален настан во САД. Global PR Summit New York вклучува презентации од над 20 интернационални експерти за односи со јавност и друштвени медии од светски познати компании како ... Read More »

Запознајте ги финските емотикони на Weekend Media фестивалот во Ровињ

Во Финска не шетаат поларни мечки, но Дедо Мраз е фински државјанин, и вистина е дека Финците имаат посебен збор за пиење дома, во потполна осаменост и долна облека – kalsarikännit. Овие и слични необични обичаи, емоции, омилени пцовки и митови за својата земја, Финците ги претворија во една од ... Read More »

Бизнисот си подаде рака! “Кафе“ кое ќе се памети и прераскажува!

Ниту целата тераса и внатрешен дел на “Twins Kitchen and Wine“ во Парк Хотел не беа сосема доволни за да ги примат вчерашните посетители на 23-тото издание на “Бизнис Кафе Македонија“. Во шега организаторите велеа дека наредното можеби треба да го организираат пак тука некаде во близина…..на стадион! Ете така отприлика помина ... Read More »

„Басни од Македонија“-народни приказни во модерно издание на „Браво сине“

По големиот успех на едицијата „Бајки од Македонија“, Движењето за поддршка на креативноста, Иво Лауренчиќ „Браво сине“ и издавачката куќа „Арс Ламина“ издадоа нова едиција „Басни од Македонија“. Едицијата е составена од басните „Кучето и зајакот­“, „Лакомата мечка“, „Војската на лавот“ и „Жабата и глушецот“, басни од усното народно творештво, ... Read More »

Директорите на Пивара Скопје и KPMG дел од 23-тото Бизнис Кафе Македонија

Наредната среда (17.05.2017 г.) со почеток од 18:00 часот во Брик Бар (Парк хотел) во Скопје ќе се одржи 23-тото по ред издание на најпопуларниот бизнис-нетворкинг настан во Македонија. Бизнис Кафе Македонија Ве поканува на нова бизнис-дружба, овојпат заедно и со првите луѓе на Пивара Скопје и KPMG, Г-дин Јован Радосављевиќ и ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365